Migrantide vool paneb Euroopa Liidu lõpuks tõmblema

Maailm,
©Uued Uudised
Euroopa Komisjon

Euroopa Liit tegeleb väidetavalt lepingu koostamisega, mille eesmärgiks on pakkuda Tuneesiale majandusabi, juhul kui Tuneesia karmistab piirikontrolli ning takistab migrantide pääsemist Euroopasse. Euroopa Komisjoni siseasjade voliniku Ylva Johanssoni sõnul käivad läbirääkimised sarnase lepingu osas ka Liibüaga. Die Welti andmetel kaalub EL lausa laiema võrgustiku loomist riikidega, kuhu illegaalsed migrandid saaksid naasta.

Itaalia on korduvalt kutsunud teisi liikmesriike üles ümberasustama Itaaliasse saabuvaid illegaale, kes tulevad peamiselt Tuneesiast ja Liibüast. Samas on Tuneesia soovinud leida olukorrale terviklikumat lahendust, mis võtaks arvesse ka probleemi sotsiaalmajanduslikku põhjust. Johanssoni sõnul on Brüssel tegelenud n-ö vabatahtliku tugivõrgustiku organiseerimisega, mille raames püütakse läbirääkida ka Tuneesiaga. Leping peaks tagama Tuneesiale EL-i toetuse koroonakriisist kosumiseks ning ühtlasi sisaldaks see rahalist toetust inimkaubandusega võitlemiseks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Euroopa toetab omapoolse rahastusega majanduse, investeeringute ja tööhõive parandamist, Tuneesia võimud aga tagavad piiride pidamise ning võtavad tagasi oma kodanikud, kes lahkusid Euroopasse ja saadavad tagasi kodumaale välismaalased, kes ei ole põgenikud,“ selgitas Johansson. Ta mainis ühtlasi, et soovib sõlmida Liibüa ja Tuneesiaga sarnase lepingu, nagu on EL-il Türgiga.

ÜRO andmete järgi on selle aasta esimeste kuude jooksul sisenenud Euroopasse üle mere umbes 23 500 inimest, enamik neist on tulnud Tuneesia, Liibüa ja Alžeeria kaudu Itaaliasse ja Hispaaniasse.

Allikas: Die Welt, Remix News

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused