Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Migrantidele avatud Kreeka on rändega hädas ja süüdistab nüüd teisi – aegsasti piirid sulgenud Ungari naudib rahu

-
20.11.2019
Ungari hoolitses massimigratsiooni pidurdamise eest ja erinevalt “avatud” Kreekast temal probleeme pole.
© Reuters/Scanpix

Euroopas on ikka ja jälle kombeks oma valesammud teiste kaela ajada – seda ka poliitkorrektsusest vastu võetud migrantide osas.

“Euroopa Liit kasutab liikmesriike oma ääremail kui mugavat kohta, kus migrante hoida,” ütles Kreeka peaminister teisipäeval Saksa ajalehele antud intervjuus. Kyriákos Mitsotákis ütles Handelsblattile, et EL ignoreerib Kreekasse saabuvate migrantide arvu suurenemist.

Umbes 1350 inimest saabus Kreeka Egeuse saartele reede ja esmaspäeva vahel, teatas Kreeka rannavalve. Enam kui 32 000 inimest elavad juba laagrites Lesbose, Samose, Lerose, Chiose ja Kosi saartel. Laagrid mahutavad kokku 6200 inimest.

Mitsotákis sõnas oktoobri alguses, et 20 000 migranti toimetatakse saartelt Mandri-Kreekale detsembri lõpuks, et ülerahvastatust vähendada.

“See ei saa niimoodi jätkuda,” ütles juulis ametisse astunud Mitsotákis. “Euroopa peab saabumisriike nagu Kreekat mugavaks parkimiskohaks põgenikele ja migrantidele. Kas see on Euroopa solidaarsus? Ei! Ma ei aktsepteeri seda enam,” ütles ta.

Mitsotákis kritiseeris ka Türgit ning süüdistas president Recep Tayyip Erdoğani “migratsiooni kasutamises Euroopa survestamiseks ning järeleandmiste saavutamiseks”. Novembris ütles Erdoğan, et “avab väravad” miljonitele põgenikele, keda hoitakse Türgi laagrites, kui EL kritiseerib jätkuvalt selle pealetungi kurdi võitlejate vastu Põhja-Süürias.

“Ma ütlesin president Erdoğanile otse, et ta ei tohi kasutada migrante ja põgenikke ära mõjutusvahendina, kui ta tahab heanaaberlikke suhteid Kreekaga,” ütles Mitsotákis ajalehele.

Kogu selle süüdistuste loopimise taustal jätab Kreeka kõrvale selle, et riik pole ise midagi massirände takistamiseks teinud. Ometigi on neil üsna lähedal riik, mis on seda vägagi efektiivselt korraldanud – selleks on Ungari, kes ehitas võimsa piirisüsteemi.

Kreekal on võimalik massimigratsiooni takistada – kuna piiritüli Türgiga Egeuse mere piirikonnas on juba ajalooline, on neil sealmail ka võrdlemisi suured sõjajõud, keda saaks kasutada migratsiooni tõrjumisel ja ebaseaduslike migrantide tagasisaatmisel. Kreeka valitsus aga on isegi migrandilaagrites toimuva lasknud isevooluteed pidi minna – kohalikud omavalitsused on keskvalitsust pidevalt ükskõiksuses süüdistanud.

Kreeka ja Ungari on kaks head näidet – esimene sellest, kuidas ei tohiks, ja teine sellest, kuidas peaks rändekriisi tingimustes käituma.