Migrantidest keelduv Itaalia pani EL-i nende mujale viimise kinni maksma

Maailm,
©AP/Photo
Inimsmugelduslaev Aquarius oli esimene migrandialus, kellele Hispaania sadamad avas.

Itaalia uus migratsioonivastane valitsus kasutas juunis päästelaeva Aquarius pardal olnud migrantide Hispaaniasse toimetamiseks sadu tuhandeid eurosid Euroopa Liidu raha.

Juunis ametisse asunud Itaalia valitsus keelas Aquariusel riigi sadamatesse sisenemast ja saatis sellega välja selge signaali oma uuest karmist migratsioonipoliitikast. 90% migrantide transpordikulust, vähemalt 200 000 eurot, tuli EL-i abirahadest, mis olid suunatud Itaalia rannikuvalvele hädaolukordadeks ja päästeoperatsioonide läbiviimiseks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Piinlik tõsiasi, et Brüssel maksis kinni Itaalia valitsuse propagandamanöövri, tuli päevavalgele, kui Itaalia keeldus lubamast oma sadamatesse järjekordset laevatäit migrantidega ning Itaalia siseminister Matteo Salvini teatas, et ei luba ühelgi neist tõsta jalga Sitsiilia sadamasse enne kui Euroopa appi tuleb. Salvini nõuab, et peamiselt Eritreast pärit migrandid jaotataks laiali üle kogu Euroopa Liidu, vastasel juhul saadetakse nad tagasi Liibüasse.

Rooma sõnul on Itaalia väsinud üksinda migratsioonikriisiga tegelemisest ja nõuab teistelt EL-i riikidelt solidaarsust. Samas on EL migratsiooniküsimuses endiselt lõhenenud, Ida- ja Kesk-Euroopa riigid ei ole nõus võtma vastu migrante Itaaliast, rikkamad Põhja-Euroopa riigid nõuavad, et saabuvad migrandid peavad taotlema asüüli selles Euroopa riigis, kuhu nad esimesena jõudsid. Tavaliselt on selleks riigiks kas Itaalia või Kreeka.

Euroopa Komisjoni esindaja teatel, et ole EL-i abirahade kasutamine migrantide eskortimiseks esialgu veel kinnitust leidnud ja seda on võimalik lõplikult kinnitada alles praeguse eelarveperioodi lõppedes.

Allikas: The Telegraph

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused