Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Migratsiooni anatoomia – mida teha, et rändlejad parema elu otsingul ei sureks?

09.11.2019
Migrandid Bosnias. Selline ebaseaduslik migratsioon ei ole kuidagi normaalne.
© AFP/Scanpix

Suured rahvamassid on liikuma aetud, valdav osa migratsioonist on ebaseaduslik, rändlejate liikumine inimkaubitsejate kontrolli all, rändemarsruudid ohtlikud – rändepakti taustaks on kõik, mis iseloomustab tsiviliseerimata maailma.

Üks viimaseid uudiseid räägib sellest, kuidas Sloveenias suri metsas alajahtumisest ja kurnatusest 20-aastane Süüria põgenik – ja selles pole süüdi mitte seaduslikku rännet nõudev Sloveenia, vaid süürlasi kutsunud Angela Merkel.

Vahemere lainetes ja Sahara liivades surevad sajad migrandid, keda ei jää sageli keegi isegi taga nutma. Humanitaarlased nõuavad, et nende elud tuleb päästa. Aga kuidas?

Kogu vasakliberaalne leer, kes sooviks Aafrika Euroopasse kolida, pakub üht – et migrandid ei hukkuks, tuleks teha legaalne rändekorraldus. Ehk siis tuleks nende arvates luua Aafrikas kohad, kuhu migrandid tulevad, Euroopa saadab laevad-lennukid vastu ja impordib ise endale hukatuse koju.

Tõepoolest, nii ei hukkuks ükski migrant, aga kaua jätkub Euroopas kohta ja vahendeid kogu Aafrika ja Lähis-Ida jaoks? Ja ega inimkaubandus ning migrantide hukkumised seepärast ei kaoks.

Kindlasti tuleks hakata uurima migrantide tausta, et Euroopasse ei tuleks kurjategijad ja lihtsalt mittevajalikud inimesed, kogunemiskohtadesse tekiksid menetlemisjärjekorrad, tagasilükkamise saanud võõrad aga pöörduks ikkagi smugeldajate poole. Kui seaduslik migratsioon kedagi välja praagib, minnakse ikkagi ebaseaduslikkuse teed, mida mööda käib ka surm.

Konservatiivide plaan küll liberaalidele ei meeldi, kuid see lõpetaks migrantide suremise rändeteedel kindlasti – piirid kindlalt kinni, kinnivõetud migrandid tagasi lähteriikidesse, lubatud on ainult seaduslik migratsioon, kus riigid otsustavad, kas ja kui palju majandusmigrante nad vajavad ja kuidas aidatakse sõjapõgenikke, hea elu otsijad aga tehku kõigepealt oma kodumaa korda. Väga töötav ja tõhus suhtumine, mis lõpetaks või viiks miinimumini ka inimkaubanduse – ja tegelikult on see ka ainus suremisi lõpetav variant.

Praeguses olukorras aga jätkub illegaalne ja kõiki seadusi jalge alla tallav massimigratsioon liberaalide toel koos surmavikati helinaga. Migrante veetakse külmutusautodes, kinninaelatatud kastides, lennukite ja busside pagasiruumides ning üha võimatumates kohtades, kus neil on palju võimalusi enne pudrumägede ja piimajõgedeni jõudmist hinge heita. Aga ega pseudoinimlikud vasakliberaalid sellest hooli – neile on vaja Rahvaste Paabelit.