Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mille eest said Biden ja Harris Time`i aasta inimese tiitli? Tundub, et skandaalse valimiskampaania eest

11.12.2020
Harris ja Biden (keskel).

Kas Biden-Harrise tandem mõjutas sel aastal maailma? Kõneainet andis küll, aga mõju maailmale oli nende puhul küll väike (see ehk alles tuleb), kuid ajalehele Time sellest piisas.

Ajakiri Time nimetas neljapäeval 2020. aasta inimeseks USA presidendiks valitud Joe Bideni ja tõenäolise tulevase asepresidendi Kamala Harrise.

Bideni ja Harrise tandem edestas ülejäänud kolme finalisti – eesliini tervisehoiutöötajaid ja juhtivat nakkushaiguste eksperti Anthony Faucit, George Floydi surmast alguse saanud rassilise võrdõiguslikkuse liikumist ja president Donald Trumpi, vahendab BNS.

Võib vaid õnne tänada, et vähemalt kurjategija Floyd eemale jäi. Bideni korruptiivne palg on ka veel lahti rääkimata, samuti tema roll suvises vägivallas Ameerika linnades.

Time` aasta inimese positiivset tähtsust ei maksa üle hinnata – 1938. aastal sai selleks Adolf Hitler, 1939. ja 1942. aastal Jossif Stalin, 1979. aastal ajatolla Khomeini, 2007. aastal Vladimir Putin.

Time iga-aastane number tõstab aasta inimesena esile ja kajastab teatud inimest, gruppi, ideed või objekti, mis on vastavat aastat ajakirja arvates kõige enam mõjutanud. Mis puutub Bideni nimetamisse aasta inimeseks, siis see on kindlasti väga ennatlik, sest ta pole ennast milleski näidanud ega ka maailma mõjutanud, peale oma kahtlase valimiskampaania. Greta Thunberg (2019) muutis maailma kindlasti, aga Biden küll mitte.

Ilmselt seepärast ei maksa Time`i tõsiselt võtta – sest lisaks seinast seina tegelastele on seekord tiitel antud ei millegi eest.