Millesse segas ennast Eesti – Malis läheb sisekonflikt aina verisemaks

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
Missioonisõdurid Malis.

Kuivõrd Eesti on oma sõjalise missiooniga Mali ja kogu Saheli piirkonna konflikti segatud, siis on kasulik ka teada, kui veriseks seal asjad on läinud.

Malis tõusis islamistide rünnakus tapetud sõdurite arv neljapäeval 43-ni, teatasid võimuesindajad.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sõjaväe varasema teadaande kohaselt tapeti Tabankortis toimunud relvakokkupõrkes 17 islamivõitlejat ja 30 sõjaväelast. Neljapäeval leiti veel 13 sõduri laibad. Veel 30 sõjaväelast sai vigastada. Rünnaku eest võttis vastutuse äärmusrühmitus Islamiriik (IS).

Mali ja Niger viisid läbi ühisoperatsiooni oma piiril äärmuslaste tabamiseks, mille käigus võeti kinni umbes sada kahtlusalust. Viimase kahe kuu jooksul on lahingutes IS-i ja Al-Qaedaga seotud võitlejate vastu hukkunud üle saja Mali sõduri.

Eestis räägitakse küll vahetuskaubast – Eesti sõdurid Malis ja Prantsuse lennukid Eestimaa taevas, kuid see pole tasakaalus käsitlus. Õhuturbemissioon on NATO ühiskaitse, Mali sõda aga on Prantsusmaa oma huvikonflikt.

Naiivsed on need poliitikud, kes räägivad massimigratsiooni tõkestamisest läbi selle sõjalise missiooni – sellised konfliktid just tekitavad ja paisutavad seda, sest piirkonna sõjakeerisesse haaratud riikidest (Mali, Niiger, Burkina Faso, Nigeeria jt.) hakkavad inimesed pigem Euroopasse põgenema.

Eesti osaleb ka Afganistani ja Iraagi missioonides – ja need maad on ühed peamised migratsiooni tootjad. Afganistanis on sõja jooksul oluliselt kasvanud oopiumimooni kasvupind – sõjad toodavad probleeme juurde, mitte ei lahenda neid.

2 commentsOn Millesse segas ennast Eesti – Malis läheb sisekonflikt aina verisemaks

  • Avatar
    uskmatu-toomas

    “Prantsuse lennukid meie taevas” kas ikka on igat Balti mere kohal lendavat lennukit vaja käia tuvastamas ?? Asi pole niipalju meie kaitsmises selle mõne lennukiga vaid madallendude harjutamisega asulate kohal mida mujal maailmas vaevalt lubatakse.2018 aasta novembris olin Tallinna lennujaamas,ilm udune ja nähtavus ca 50-60 m.Järsku hirmus mürin king Ülemiste järve poolt tulid üle lennujaama kaks sõjalennukit sellel nähtaval kõrgusel-rahu ajal ??

  • Avatar

    Aga selleks neid konflikte ju tehaksegi – saab pappi ja siis Euroopat hävitada.
    Mõningate poliitiliste voolude jaoks puhas võit.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused