Minister Liam Fox: rahva tahtega mittearvestamine Brexiti protsessides tekitab poliitilise tsunami 

Rubriik Maailm On
©Reuters/Scanpix
Liam Fox (paremal) BBC telesaates.

Suubritannia rahvusvahelise kaubanduse minister Liam Fox hoiatas poliitikuid rahva tahtega mittearvestamise eest, öeldes, et Brexiti hääletustulemuste ignoreerimine võib vallandada ühiskonna stabiilsust ohustava ja ettenägematute tagajärgedega poliitilise tsunami.

Brexitit toetav Fox kirjutas Sunday Telegraphis, et ebaõnnestumine Brexiti läbiviimisel võib tekitada Suurbritannias „haigutava sügaviku parlamendi ja rahva vahel ja ettenägematute tagajärgedega vastuolu meie poliitilises süsteemis“.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Foxi artikkel oli kirjutatud kommentaarina Brexitit toetava ajakirjaniku Isabel Oakeshotti esinemisele BBC saates „Question Time“, kus Oakeshott sai stuudiopubliku suure aplausi osaliseks, kuna soovitas Theresa May’l lahkuda läbirääkimistelt kompromissitu Euroopa Liiduga ja viia läbi puhas, leppeta lahkumine liidust. „“Question Time“ publiku reaktsioon võib muutuda poliitiliseks tsunamiks. Meie parlamendisaadikutel on aeg täita oma lubadused,“ soovitab Fox.

Lisaks kritiseeris ta teravalt ka leiboristide liidrit Jeremy Corbynit, kes keeldub kohtumisest peaministriga, et arutada Brexiti küsimuses tekkinud ummikut parlamendis. „Tolliliitu kuuludes ei ole lihtsalt võimalik ajada iseseisvat kaubanduspoliitikat, kuna me ei saaks otsustada omaenda tariifide üle ning meie finantsteenuste sektor muutuks kiiresti osaks EL-i regulatsioonidest, mille üle puuduks meil igasugune mõjuvõim,“ selgitas Fox.

Tõepoolest, paljud spetsialistid on hoiatanud, et kuulumine Euroopa Liidu tolliliitu või sellega seotuks jäämine jätaks Suurbritannia täielikult bloki meelevalda. Brüsselil oleks võimalik nii tõsta kui ka langetada Suurbritannias tariife mitte-Euroopa Liidu kaupadele ja saada endale suurem osa tariifide tulust.

„Sarnaselt teistele valitsusasutustele Whitehallis on ka rahvusvahelise kaubanduse osakond alustanud aktiivsemat tegevust leppeta lahkumise planeerimiseks, ehkki me loodame siiski, et lepet on veel võimalik saavutada,“ ütles Fox.

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused