Minski kunstlik rändesurve: Leedu pidas Valgevene piiril kinni veel 32 sisserändajat

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Leedu-Valgevene piiri rahulikumad momendid. Pilt on illustratiivne.

Leedu piiril Valgevenega peeti reedel kinni veel 15 illegaalset migranti, ütles BNS-ile riigi piirivalve kõneisik Giedrius Mišutis.

“Vastu hommikut saadi Ignalina rajoonis kaks rühma, ühes kuus, teises üheksa inimest,” sõnas Mišutis, kelle sõnul praegu tuvastatakse nende kodakondsust. Hiljem teatati veel 17 migrandi kinnivõtmisest.

Viimasel ajal on Leetu üle Valgevene piiri saabunud järjest suurenev arv sisserändajaid, mis on sundinud Leedut kolmekordistama piirivalvurite arvu.

Kinnipeetud välismaalasi hoitakse piiripunktis, oodates nende COVID-19 testi tulemusi.

Tavaliselt viiakse illegaalsed migrandid päeva või kahe jooksul Pabradės asuvasse välismaalaste registreerimise keskusesse, kus valitseb ruumipuudus. Praegu on keskuses üle 160 migrandi.

Sel aastal on üritanud Leetu pääseda 329 rändlast, peamiselt iraaklased. See on 3,5 korda rohkem, kui kogu 2020. aastal kokku. Eelmisel aastal oli neid ühtekokku 81 ja 2019. aastal 46.

Valgevene president Aleksandr Lukašenko ütles mai lõpus pärast rahvusvahelise üldsuse reaktsiooni Minskis maanduma sunnitud Ryanairi lennukile, et Valgevene ei pea enam Leedu piiril kinni “narkootikume ja migrante”.

Leedu siseminister Agnė Bilotaitė ütles eelmisel nädalal, et Valgevene ametnikud võivad olla seotud “sisserändajate organiseeritud transpordiga” Leetu. Tema sõnul on viimase aja suur migrantide arvu kasv osa Minski režiimi Leedu vastasest poliitikast. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused