Mis on juhtunud Püha Isaga? Vasakliberaalset ideoloogiat levitav Rooma paavst läheb üha enam närvi

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Paavst Franciscus suudleb Rooma põgenikekeskuses pagulaste jalgu.

Rändekriisi alguses pagulaste jalgu pesnud paavst Franciscus on viimastel ajal pilti jäänud järsu käitumisega oma austajate suhtes.

Aastavahetusel kaotas ta kannatuse naisega, kes Vatikani Peetri väljakul tema käe külge klammerdus ja ennam lahti lasta ei tahtnud. Juhtunust ringlusse läinud videol on näha, kuidas paavst sikutab vihaselt kätt ja vabastab selle austajanna haardest paari laksuga.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kolmapäeval aga hoiatas paavst Franciscus temalt põsemusi palunud nunna, et on nõus vaid juhul, kui naine lubab teda mitte hammustada.

Paavst tervitas nagu harilikult Vatikanis audientsile kogunenud, kuid hoidis piirde taha rivistunud usklikest targu eemale.

Sestap oli ta kolmapäeval iseäranis ettevaatlik suudlust palunud nunnaga. “Ma annan musi, aga säilita rahu. Ära hammusta!” kauples ta.

Naine jäi nõusse ja paavst andis talle põsele musi. See rõõmustas nunna nii, et ta tegi lausa paar tantsusammu. Rõõmuhõisked tõid kuuldavale ka ümberringi seisvad inimesed.

Paavst Franciscus on viimastel aastatel maailmas palju ringi rännanud, levitades rahusõnumi kõrval eriti sallivust migrantide ja vähemuste vastu. Oma radikaalsemates väidetes on ta öelnud, et põgenike abistamine seisab kõrgemal ka riiklikest seadustest – ehk siis migrantidega seoses on lubatud rikkuda mistahes seadusi.

Paavsti ülim radikaalsus on  paljudele poliitvaatlejatele silma jäänud, ja arvatavasti on lülitumine ideoloogilisse võitlusesse vaimse asemel Püha Isa närvid lõplikult krussi keeranud. Või on tegu sellega, et viimase aja “tüütused” pole pärit Kolmandast maailmast? (AP-BNS-UU)

One commentOn Mis on juhtunud Püha Isaga? Vasakliberaalset ideoloogiat levitav Rooma paavst läheb üha enam närvi

  • Avatar

    üks võimalikke seletusi on veel – tunnetab,et tiritakse kõigest jõust tema ilusat valget kullatikandiga rüüd ja püütakse sinna alla vaadata, alt aga paistavad sarved

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused