Mis on saanud kunagisest turvalisest Rootsist? Tundub, et Metsik Lääs…

Maailm,
Rootsi politseinikud
©AFP Photo/Scanpix
Rootsi politseinikud

Rootsis Uppsala kesklinnas kärgatas teisipäeva hilisõhtul võimas plahvatus, milles sai viga vähemalt üks inimene.

Politsei andmeil toimus plahvatus umbes kell 23.30 (Eesti aeg kell 00.30) Kvarntorgeti platsi ääres asuva toidupoe sees või selle prügilas, vahendab BNS väljaandeid Expressen, SVT ja Svenska Dagbladet.

Plahvatuse järel läks pood põlema. Kohaliku lehe Uppsala Nya Tidning sõnul peab politsei vahejuhtumit esialgu tapmiskatseks või süütamiseks.

Uppsalas kärgatas plahvatus ka esmaspäeval. Tol korral õhiti sotsiaalameti ukse ees ilutulestikku, kuid plahvatus oli nii võimas, et lähihoonete aknad värisesid.

Kuritegevus Rootsis on viimastel aastatel järsult kasvanud, kusjuures eriti palju toimub granaadiplahvatusi. Kohalik meedia seletab kõike just jõugusõdadega, kuid poliitkorrektsusest jäetakse märkimata, et tegu on peaaegu eranditult immigrantide grupeeringute võitlusega.

Rootsis töötavate eestlaste sõnul on paljud väikepoed ja teenindusettevõtted Malmös ja Stockhomis läinud sisserändajatest kurjategijate kontrolli alla ning võitluses mõjupiirkondade pärast kasutataksegi aktiivselt põrgumasinaid.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused