Mis toimub Saksamaa, Euroopa Parlamendi ja liikmesriikide vahel?

Maailm,
Euroopa parlament

ERR ja mitmed teised Eesti meediakanalid levitavad teadet, et Euroopa Parlament ja 27 liikmesriiki leppisid neljapäeval kokku EL-i pikaajalise eelarve sidumises mehhanismiga, mis nõuab riikidelt euroraha saamiseks demokraatlikest normidest kinnipidamist.

Samas vahendab Baltic News Service agentuuri France Presse uudist, mis ütleb: “Ungari sarjas neljapäeval Euroopa Liidu ajutist lepingut siduda bloki pikaajaline eelarve õigusriigi põhimõtete järgimisega ja nimetas seda vastuvõetamatuks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“See on vastuvõetamatu, et Euroopa Parlament ei lõpeta Ungari poliitilist ja ideoloogilist väljapressimist,” ütles justiitsminister Judit Varga europarlamendi ja liikmesriikide leppe kohta.”

Kuidas said 27 liikmesriiki Euroopa Parlamendiga kokku leppida, kui Ungari, Poola ja Tšehhi on selle vastu? Kes siis kellega kokku leppis?

Igastahes ei selgu uudistest, kas selline kokkulepe ikkagi oli, millised olid lõplikud tingimused ja kas kolm Visegradi riiki ikkagi andsid nõusoleku sellise sidumise kohta?

Küll aga on ERR-i vahenduses laused: “Saksamaad, mis on praegu EL-i eesistuja, on Euroopa Parlamendi meelekindlus ärritanud, kuna see takistas taastepaketi kasutamist. Riigi ametnikud pidasid eurosaadikutega läbirääkimisi kõigi 27 liikmesriigi nimel.”

Saksamaa annab nõusoleku ka Ungari, Poola ja Tšehhi nimel? Mis toimub Brüsselis tegelikult – kas liikmesriikidega enam üldse ei arvestata?

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused