Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mis toimub Saksamaa, Euroopa Parlamendi ja liikmesriikide vahel?

-
05.11.2020
E-valimiste teema võiks Euroopa Parlamendis jutuks võtta.
© Uued Uudised

ERR ja mitmed teised Eesti meediakanalid levitavad teadet, et Euroopa Parlament ja 27 liikmesriiki leppisid neljapäeval kokku EL-i pikaajalise eelarve sidumises mehhanismiga, mis nõuab riikidelt euroraha saamiseks demokraatlikest normidest kinnipidamist.

Samas vahendab Baltic News Service agentuuri France Presse uudist, mis ütleb: “Ungari sarjas neljapäeval Euroopa Liidu ajutist lepingut siduda bloki pikaajaline eelarve õigusriigi põhimõtete järgimisega ja nimetas seda vastuvõetamatuks.

“See on vastuvõetamatu, et Euroopa Parlament ei lõpeta Ungari poliitilist ja ideoloogilist väljapressimist,” ütles justiitsminister Judit Varga europarlamendi ja liikmesriikide leppe kohta.”

Kuidas said 27 liikmesriiki Euroopa Parlamendiga kokku leppida, kui Ungari, Poola ja Tšehhi on selle vastu? Kes siis kellega kokku leppis?

Igastahes ei selgu uudistest, kas selline kokkulepe ikkagi oli, millised olid lõplikud tingimused ja kas kolm Visegradi riiki ikkagi andsid nõusoleku sellise sidumise kohta?

Küll aga on ERR-i vahenduses laused: “Saksamaad, mis on praegu EL-i eesistuja, on Euroopa Parlamendi meelekindlus ärritanud, kuna see takistas taastepaketi kasutamist. Riigi ametnikud pidasid eurosaadikutega läbirääkimisi kõigi 27 liikmesriigi nimel.”

Saksamaa annab nõusoleku ka Ungari, Poola ja Tšehhi nimel? Mis toimub Brüsselis tegelikult – kas liikmesriikidega enam üldse ei arvestata?