Mitmete huvigruppide vastuseisust hoolimata kerkib piirimüür ülikriminaalse Mehhiko ja USA vahele

Maailm,
©ZUMAPRESS.com/Scanpix
Piirimüüri ehitamine käib.

USA lõunapiiril alustati uue piirimüüri ehitusega kohtades, kus müür seni puudus. USA tolli-ja piirivalveamet (CBP) teatas, et ehitustega tehti algust piki Rio Grande jõge ja jõeorgu. Siiani on Trumpi administratsioon tegelenud peamiselt olemasolevate piirilõikude rekonstrueerimiste ja täiendamistega.

Täiesti uus müürilõik Rio Grande jõeorus ehitatakse kohta, kust toimub kõige rohkem illegaalseid piiriületusi Mehhikost USAsse. CBP andmetel liikus sealtkaudu USAsse ainuüksi selle aasta augustis 325 000 inimest. „Rio Grande org on absoluutselt kõige aktiivsem sektor, seega on uue müüri siia saamine abiks [ametnikele] ja muudab olukorda väga palju,“ ütles CBP kõneisik Fox Newsile. Kõneisiku sõnul on palju kasu olnud juba ka rekonstrueeritud piirilõikudest.

„Inimesed saavad jalutada üle piiri sõidukitõkete vahelt, kaasas narkootikumid või mõni muu salakaup, kuid nad ei saa seda teha 5 kuni 10 meetrise ronimistõkete ja andurite ning kaameratega varustatud tara puhul,“ ütles kõneisik. Teade kinnitab Trumpi administratsiooni püüdeid näidata valijatele, et piirimüür USA-Mehhiko piiril on ja jääb oluliseks prioriteediks.

Uus müürilõik on osa planeeritud töödest. CBS dokumentatsiooni kohaselt on olemas kaardid, mis näitavad ära kõik kavandatud uued piirimüürid. 2020. aasta lõpuks on plaanitud ehitada 227 km täiesti uut müüri ja 439 km rekonstrueeritud müüri. Ehitus läheb arvestuste kohaselt maksma 17 miljonit dollarit.

Müüri vastu on mitmed huvigrupid. Mõnede oponentide arvates on sellel negatiivsed mõjud keskkonnale, sest müüri tõttu ei saa metsloomad enam vabalt liikuda ja loomad võivad üleujutuste korral jääda jõe ja müüri vahele lõksu. Teiste meelest toetab müür ebatolerantset immigratsioonisüsteemi.

Piirivalve sõnul on müür aga hädavajalik, et USA saaks tagasi kontrolli oma piiridel. 2019. majandusaastal on enam kui 800 000 inimest sisenenud lõunapiiri kaudu illegaalselt Ameerika Ühendriikidesse.

Allikas: Fox News

Refereeris Triin van Doorslaer

Kommentaarid

2 commentsOn Mitmete huvigruppide vastuseisust hoolimata kerkib piirimüür ülikriminaalse Mehhiko ja USA vahele

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused