Mitu riiki on keeldunud vastu võtmast Ukrainast põgenenud mitteukrainlasi

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Põgenikud

Prantsusmaa ja mitmed teised riigid on keeldunud vastu võtmast Ukrainast põgenenud mitteukrainlasi, näiteks seal õppinud välistudengeid „Võimude jaoks ei ole nende inimeste kodakondsusjärgne riik sõjas, seega on neil turvaline pöörduda tagasi oma kodumaale,“ rääkis asüülispetsialist Gérard Sadik mittetulundusühingust Cimade.

Mitmed MTÜd on süüdistanud Prantsusmaad Ukrainast põgenenud mitteukrainlastele põgenikustaatuse andmisest keeldumises. „Ei ole vastuvõetav, et neid inimesi, kes on kogenud samasuguseid pagulusega seotud traumasid, lahusolekut ja ebakindlus tuleviku osas nagu Ukraina kodakondsusega isikud, koheldakse erinevalt.“

Mitteukrainlastel on õigus kaevata deporteerimise otsus edasi Prantsusmaa administratiivkohtusse, ent suure tõenäosusega ei saavuta nad edu. Näiteks rääkis 28-aastane Ukrainas õppinud Alžeeria tudeng, et esitas Prantsusmaa tudengiviisa taotluse, kuid talle öeldi, et ta läheks tagasi Alžeeriasse.

Mitteukraina päritolu migrante on palju süüdistatud Ukraina sõja ärakasutamises mõne Euroopa Liidu riigi elamisloa saamiseks. Näiteks ütles Euroopa Parlamendi saadik Nicolas Bay märtsis: „Üks kolmandik Ukraina kaudu liikuvatest põgenikest ei tule Ukrainast, vaid peamiselt Sahara-tagusest Aafrikast … ja nad kasutavad Euroopasse pääsemiseks uusi rändeteid.“ Bay sõnul on Euroopaase saabujate hulgas ukrainlased, keda on vaja aidata, kuid nende hulgas on ka palju majandusmigrante, kes koormavad Euroopa riikide avalikku sektorit ja sotsiaalabi.

Allikas: Breitbart

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused