Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mõistmatu tõlgendus: ka pärast väga raskeid kuritegusid säilib väärikus 

02.08.2018
Paavst Franciscuse ajal on niigi ateismile jalgu jääv kristlus muutunud mõnedes küsimustes vastuoluliseks ja kummaliseks.
© AFP/Scanpix

On raske mõista, mis toimub kristliku kiriku sees talle nii raskel ajal, mil islam ja homoagenda ründavad halastamatult.

Katoliku kiriku uus katekismus kuulutas surmanuhtluse “lubamatuks”, selgus selle uuest tekstist. Katoliku kiriku katekismus on katoliku usuõpetuse kokkuvõte ja selle uus tekst avaldati neljapäeval, vahendab BNS.

“Kirik õpetab evangeeliumi valguses, et “surmanuhtlus on lubamatu, sest see ründab inimese puutumatust ja väärikust”,” teatas Püha Tool avalduses.

“Legitiimse võimu õigust pöörduda surmanuhtluse poole pärast õiglast kohtumõistmist peeti pikalt kohaseks vastuseks teatud raskusega kuritegudele ja lubatavaks, aga ka äärmuslikuks vahendiks, et kaitsta üldsuse huvi,” öeldakse uues tekstis. “Tänapäeval on ollakse aga aina rohkem teadlikud, et inimese väärikus ei kao isegi pärast väga raskete kuritegude toimepanemist.”

Kirik hakkab tegema “sihikindlalt tööd” surmanuhtluse tühistamiseks üle terve maailma, lisati muudatuses. Paavst kiitis muudatused heaks mais usudoktriini kongregatsiooni kohtumisel.

Avalikult pagulase jalgu pesnud paavst Franciscus on esinenud vägagi kummastavate väidetega, öeldes näiteks, et migrantide õigused kaaluvad üle riikliku julgeoleku, tervitades “rikastavaid pagulasi” ja sarjates riike, kes neid vastu võtta ei taha. Ta on näidanud soosivat suhtumist ka homoseksualismi.