Moldovas läbis esimese lugemise Vene teleuudiseid keelav eelnõu

Maailm,
- Updated
IMG_6307

Moldova parlament kiitis esimesel lugemisel heaks seaduseelnõud, mis välistavad täielikult riigis Vene teleuudiste edastamise. Interfaxi korrespondent edastas, et need algatsid valitsuskoalitsiooni kuuluvad liberaalid ja demokraadid.

Tele-raadiokoodeksi muutmise eelnõu kohaselt on telejaamadel kohustus “edastada sajaprotsendi ulatuses kodumaiseid uudiste- ja arutelusaateid, millest 80 protsenti on rumeenia keeles.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Lubatakse edastada uudiste- ja poliitilisi arutelusaateid, mis on toodetud Euroopa Liidus, USA-s ja riikides, mis on ratifitseerinud piiriülese televisiooni Euroopa konventsiooni,” seisis eelnõus.

Selle sätte rikkumise eest on ette nähtud 2000–3000 dollari (1800–2700 euro) suurune trahv või eetrilitsentsist ilmajäämine.

Eelnõu koostajad ei varja, et see on mõeldud Vene telejaamade uudiste ja jutusaadete keelamiseks.

“Peame kaitsma oma teaberuumi. Selle eelnõu eesmärk on tagada riigi kodanikke ühiskonna lõhestamisele ja võõraviha külvamiseks suunatud kihutustöö eest. Nii käituvad kõik riigid, kes oma julgeolekust, sh ka teabejulgeolekust hoolivad,” ütles eelnõud esitledes liberaal Lilan Carp.

Teine eelnõu, mida esitles demokraat Sergiu Sîrbu, näeb ette päevas tippajal kaheksa tunni jooksul omatoodangu edastamise, mis praktikas tähendab väliskanalite edastamisest loobumist.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused