Monty Pythoni veteran Terry Gilliam: olen tüdinenud sellest, et valgeid mehi süüdistatakse kõigis maailma hädades

Maailm,
- Updated
©Reuters/Scanpix
Tuntud filmirežissöör, näitleja ja koomik Terry Gilliam Kairo rahvusvahelisel filmifestivalil.

Tuntud filmirežissöör, näitleja ja koomik Terry Gilliam rääkis avameelses intervjuus Briti lehele The Independent, et valgeid mehi süüdistatakse täiesti alusetult kõigis maailma hädades ja et #MeToo liikumisest on saanud nõiajaht ning hea võimalus mõnede naiste jaoks vältida vastutuse võtmist oma halbade otsuste eest.

Ameerikas sündinud, kuid juba aastaid Suurbritannias elava ja tegutsev Gilliam on ka üks Monty Pythoni veteranidest. Intervjuus Briti lehele ütles ta julgelt välja oma seisukohad ja kinnitas veel kord, et ei ole nõus alluma poliitilise korrektsuse ning nn progressiivse identiteedipoliitika tsensuurile. Ehkki intervjuu pidi esialgu keskenduma Gilliami uuele filmile „The Man Who Killed Don Quixote“ [ingl k: mees, kes tappis Don Quijote], tuli filmist juttu õige vähe ja Gilliam tundis peamiselt muret praegu valitseva kultuurikliima pärast.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Rääkides #MeToo liikumisest, ütles Gilliam, et sellest on saanud mõnede inimeste jaoks mugav vahend vältida vastutuse võtmist oma halbade otsuste eest. „Me elame ajal, mil meie läbikukkumistes on alati süüdi keegi teine ja mulle see ei meeldi. Ma tahan, et inimesed võtaksid vastutuse ega näitaks lihtsalt näpuga kellegi teise suunas, süüdistusega: sa hävitasid minu elu,“ rääkis ta.

Gilliam nimetas #MeToo liikumist nõiajahiks, mis on juba ammu väljunud kontrolli alt. „Mul on tõesti tunne, et terve hulk inimesi, toredaid inimesi, või siis veidi vähem toredaid inimesi,  on jäänud põhjuseta hammasrataste vahele,“ leidis ta. „See on vale. Mulle ei meeldi niisugune jõugumentaliteet.“

Harvey Weinsteiniga seoses tunnistas Gilliam, et tal on kahju osadest naistest, keda Weinstein ära kasutas, kuid lisas, et mitte kõik ennast ohvrina esitlejad, ei ole seda. „Hollywood on täis väga ambitsioonikaid inimesi, kes on täiskasvanud ja langetavad ise oma otsused. Me kõik võtame otsuseid vastu ja ma võin kohe öelda, kes oma otsused langetas ja kes mitte. Ma ei salli Harvey’t, ma olen pidanud temaga koos töötama ja ma tean neist ahistamistest,“ ütles ta. „Aga on hullumeelne, kui lihtsustatuks on asjad muutunud. Puudub igasugune intelligentsus ja paistab, et inimesed kardavad rääkida sellest, mida nad mõtlevad. Isegi mu naine on mulle ütelnud, et peaksin hoidma veidi madalamat profiili,“ selgitas Gilliam.

Rassist ja soost rääkides ütles Gilliam: „Meestel on tõesti olnud pikka aega rohkem mõjuvõimu, kuid ma olen tüdinenud sellest, et valgeid mehi süüdistatakse kõigis maailma hädades.“

Reporteri väitele, nagu oleks valgetel meestel juba sünniga kaasnevalt teatud privileegid, mida nad sageli oma huvides ära kasutavad, vastas Gilliam: „See kõik on nii lihtsustatud, ja see ongi see, mis mulle ei meeldi. Kui ma ütlen naljatades, et olen muutumist läbi tegev must lesbi, siis inimesed solvuvad. Miks?“ Gilliami meelest solvuvad inimesed liiga kergesti ja on kaotanud huumorimeele. „Monthy Pythoniga võisime teha igasuguseid asju ja me ei solvanud inimesi,“ ütles ta. „Me pakkusime inimestele võimalust naerda.“

Allikad: The Independent, Breitbart

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused