Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Moraalne erinevus: Kreeka laevandusminister astus laevareisija surma järel tagasi, Eesti peaminister oma abikaasa vereraha-äri tõttu mitte

-
11.09.2023
Kreeka minister Miltiadis Varvitsiotis.
© Scanpix

Kogu maailmas on ministrid tagasi astunud tükk maad väiksemate asjade pärast kui seda on Kaja Kallase abikaasa ärisuhted Ukrainat ründava Venemaaga – väga paljudes demokraatlikes maades oleks selline valitsusjuht juba minevik, aga mitte liberaalses-vasakpoolses Eestis.

Poliitiku vastutustundest annab hea pildi BNS-i alljärgnev uudis.

Kreeka kaubalaevanduse minister Miltiadis Varvitsiotis astus esmaspäeval tagasi seoses eelmise nädala vahejuhtumiga, kus parvlaeva reisija merre tõugati ja suri.

Peaminister rahuldas Varvitsiotise tagasiastumispalve, ütles valitsuse kõneisik. Parvlaeva kaptenit ja kolme meeskonnaliiget ootab seoses eelmise teisipäeva vahejuhtumiga Ateenast Kreetale sõitnud alusel kriminaalsüüdistus.

Kreeka kaubalaevanduse minister ei saa kuidagi olla seotud sellega, mis juhtus laeval, kuid kuna see juhtus tema haldusalal, siis tunneb ta vastutust ja süüd, et pole suutnud turvalisust laialdasemalt tagada.

Sõnades pidevalt Ukrainat toetanud Eesti peaminister Kaja Kallas on otseselt läbi abikaasa seotud Vene-suunalise kaubavahetuse jätkumisega, kuid teda ei kõiguta ka moraalsed ja eetilised piirjooned.

Uued Uudised