Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mošee pommitamine Mariupolis võib moslemid Kremli vastu häälestada

12.03.2022
Venemaa hävitab Mariupoli linna.
© Scanpix

Moslemid on oma usu osas väga kurjad ja sallimatud ning kui päris suure moslemirahvastikuga Venemaa pommitab Ukrainas mošeesid, siis võib see usklikud vene agressiooni vastu meelestada – sealhulgas ka Kadõrovi tšetšeenid.

Venemaa pommitas Ukraina sadamalinnas Mariupolis asuvat mošeed, kuhu oli varjunud 80 tsiviilisikut, teatas Ukraina välisministeerium laupäeval.

Ministeerium kirjutas Twitteris, et 16. sajandil Osmanite riiki juhtinud sultan Suleiman I-le ja ta naisele Roxolanale (Hürrem Sultanile) pühendatud mošees oli pommitamise ajal varjul üle 80 täiskasvanu ja lapse, sealhulgas Türgi kodanikke.

Olukord strateegiliselt tähtsas sadamalinnas on “meeleheitlik”, inimesed on püüdnud Vene pommitamise eest pageda, linnad külmetavad, pole vett ja toasooja ning toit on lõppemas, kirjeldas reedel olukorda organisatsiooni Piirideta Arstid esindaja.

Ukraina välisminister Dmõtro Kuleba säutsus reedel Twitteris: “Sissepiiratud Mariupol on praegu planeedi kõige hullem humanitaarkatastroof. 1582 hukkunud tsiviilisikut 12 päevaga.”

Suurt rahvusvahelist hukkamõistu pälvis kolmapäeval toimunud õhurünnak lastehaiglale, milles sai kolm inimest surma, neist üks laps.

Ukrainlased on mitu päeva kinnitanud, et venelased on evakueerimistee kinni pannud ega lase inimestel linnast lahkuda.

Lõuna-Ukraina sadamalinnas Mõkolajevis pommitasid Vene väed öösel haiglaid, sealhulgas vähiravikeskust ning silmakliinikut, teatas AFP korrespondent laupäeval.

Vähiravikeskusel, kus patsiendid saavad keemiaravi, lendasid eest aknad ning kannatada said ka uksed.

“Nad tulistasid tsiviilpiirkondi, ilma igasuguste sõjaliste eesmärkideta,” rääkis haiglajuht Dmõtro Lagotšev. “Siin asuvad haigla, lastekodu ja silmakliinik,” täpsustas ta.

Haiglajuht lisas, et ehkki vähiravikeskuses rünnaku ajal patsiente ja meditsiinitöötajaid ei olnud, oli hulk patsiente silmakliinikus.

“Me kõik olime kogu öö keldris, kõik värisesid. Patsiendid olid hirmunud,” ütles kliiniku juht Kasimira Rilkova.

Mõkolajevi Ingulski linnaosast on paljud inimesed lahkuma sunnitud, kuna seal puudub küte. (AFP-BNS)