Moskva nõuab Poola iseseisvuspäeval rikutud punamonumendi taastamist

Maailm,
- Updated
varssavi

Vene välisministeerium nõuab Varssavis Punaarmee memoriaali rüvetamise eest vastutavate isikute tuvastamist ja karistamist ning selle algse väljanägemise taastamist.

11. novembril, kui toimus Poola läbi aegade suurim rahvuslaste rongkäik, millest võttis osa 50 000 inimest, rikuti Varssavis Skaryszewski pargis asuvat Punaarmee memoriaali.

“Nõuame, et astutakse samme selleks, et leida ja karistada teo vastutavaid isikuid, taastada monumendi algne väljanägemine ja ennetada taolisi vahejuhtumeid tulevikus,” teatas Vene välisministeerium oma veebilehel.

“Huligaanide poliitilistest veendumustest hoolimata ei õigusta see Poola võimude tegevust, kes ei täida, ja tundub, et ei soovigi täita, oma rahvusvahelisi kohustusi tagada Vene sõjahaudade ja monumentide julgeolek ja säilimine.”

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused