Moslemiõpilased on muutnud Viini koolielu elavaks põrguks

Maailm,
- Updated
©AFP/Scanpix
Teatud poliitilised jõud tervitavad moslemitest immigrante

Die Welt vahendab ühe Viini kooliõpetaja intervjuud, milles too räägib probleemidest moslemiõpilastega ja islami kasvavast mõjust Austria pealinna koolides.

25-aastat Viinis õpetajana töötanud Susanne Wiesingeri sõnul on olukord paljudes koolides täiesti kontrolli alt väljunud. Klassiruumis esinevad probleemid on muutunud tema sõnul lahendamatuteks. Kahekümne viie õpilasega klassis vajab integreerimist 21 õpilast. Ja seda mitte ainult keeleliselt, vaid ka kultuuriliselt. „Keegi ei ole võimeline sellega hakkama saama,“ ütleb õpetaja ning küsib ühtlasi, kuhu neid lapsi üldse integreerida, kui sisserändajatest õpilaste arv koolides aina kasvab.

Näiteks keelduvad moslemid religioossetel põhjustel osalemast muusika- ja tantsutundides. Ka õpilaste omavahelised tülid on sageli religioossete tagamaadega ja lapsevanematega vesteldes selgub, et vanemate jaoks on tihti kõige olulisem ainult islamiusk. Neile on kõige tähtsam, et nende lapsest kasvaks tubli moslem. Wiesingeri meelest on lõhe moslemilaste koduse maailma ja Lääne maailma vahel lihtsalt nii suur, et selle ületamisega ei ole võimalik hakkama saada. „Šariaadiseadused on paljude õpilaste jaoks päris kindlasti ülimuslikud,“ leiab Wiesinger.

Õpetaja lisab, et Viini kooliamet ei soosi sellel teemal avalikkuses sõnavõtmist ja teda hoiatati ajakirjanduse poole pöördumise eest. Samas leidub siiski ka toetajad. Ühe teise Viini kooli direktor kinnitab samuti, et moslemiperekondadega on suuri probleeme. Klassiruumis pidavat toimuma lahing kõigi võimalike kultuuride vahel ja paljudele lastele on nende usk kõigest kõige tähtsam.

Austria pealinn Viin on migrantidele meelepärane sihtkoht. Viinis on iga teine õpilane välismaise taustaga, mõningates Viini koolides on neid isegi kuni 70%. Saksamaal omakorda oli 2015. aasta seisuga välismaise päritoluga õpilaste arv koolides keskmiselt 36%, kuid leidub ka kohti, näiteks nagu Berlin-Neukölln, kus see protsent ulatub kohati kuni 94%-ni.

Allikas: Die Welt

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused