Mosuli terroriseerinud islamistid on hakanud habemeid kärpima

Maailm,
438967436

Iraagis Mosuli linna terroriseerivad islamistid on asunud habemeid kärpima, kui valitsusväed on lähenemas, kinnitasid kohalikud elanikud.

“Ma nägin mõningaid Daeshi [Islamiriigi] võitlejaid ja nad näevad nüüd täiesti erinevad välja, kui viimati. Nad on kärpinud oma habemeid ja vahetanud riideid. Paistab, et nad kardavad ja valmistuvad linnast põgenema,” rääkis Mosuli elanik Abu Saif uudisteagentuurile AFP.

Üle 3300 Iraagi põgeniku otsis Mosuli operatsiooni üheksandal päeval abi valitsusvägedelt, teatas kolmapäeval Iraagi minister.

ÜRO hinnangul pageb võitluse eest Mosuli tagasivallutamiseks Islamiriigi käest kokku umbes 150 000 inimest.

Iraagi valitsusväed asuvad praegu Mosulist umbes viie kilomeetri kaugusel ja valmistuvad pealetungiks linna idaosale, Iraagi ja kurdide omakaitseüksused on omakorda avamas rinnet Mosulist läänes eesmärgiga vallutada Tal Afari linn ja lõigata ära Islamiriigi võitlejate põgenemistee Mosulist Süüriasse.

Iraagi terroritõrjeteenistuse (CTS) eliitväed hõivasid teisipäeval piirkonna Mosuli idapoolsete eeslinnade vahetus läheduses.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused