Multi-kulti õõvastavad viljad: õpilaste esmaabikoolitus noarünnakute korral

Maailm,
©Scanpix
Massiimmigratsioon tähendab Euroopa hukku.

Londonis on hakatud kõrge kuritegevusega piirkondades õpetama koolilastele, kuidas anda esmaabi noarünnaku ohvrile. Programmiga alustati üsna pea pärast seda, kui kahes erinevas rünnakus pussitati surnuks kaks teismelist ja nugadega varustatud kurjategijad sisenesid ühe kooli õuele ning ähvardasid seal õpilasi.

Breitbart kirjutab viitega The Times’ile, et heategevusorganisatsioon Street Doctors on alustanud programmiga, mille raames õpetatakse koolilastele, kuidas anda esmaabi noahaavaga ohvrile ja kuidas peatada verejooksu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Programmi viiakse läbi 16 linnas kogu Suurbritannias, ka Londonis, kus elab 15% kogu riigi elanikkonnast, kuid kus riikliku tervishoiuteenistuse NHS-i andmetel pannakse toime üks kolmandik kõigist pussitamistest. Street Doctors’i esindaja sõnul on neil võimalik viidata vähemalt 14 juhtumile, mille puhul noorte esmaabikoolitusest oli abi, ühel puhul oli tegemist tulistamisega, seitsmel puhul pussitamisega, ülejäänud kordadel mingi muu õnnetusega.

Staffordshire’is asuva Stoke’i linna haridusosakonna juhataja Carl Ward rääkis, et Street Doctors’i koolitajad annavad vanema astme õpilastele üsna realistliku pildi sellest, mis juhtub, kui torgata kehasse nuga. „Õpilased on tavaliselt üsna šokeeritud. Stoke-on-Trent on üsna karm piirkond, siin on palju gänge ja probleeme. Meil on juba olnud paar aastat laste ettevalmistaiseks, nii et nad teavad, mis neid ees võib oodata. Kõik lapsed läbivad Street Doctors’i koolituse, mis sisaldab ka oskust reageerida pussitamisele,“ ütles Ward.

Selle nädala esmaspäeva hommikul sai politsei teate, et Lancashire’is asuva Leylandi Runshaw kolledži õuele üritab tungida nugadega relvastatud gäng. Lancashire’i politsei ütles Evening Standardile, et politseinikud jäid kooli juurde valvama ning kella nelja paiku pärastlõunal, kui õpilased olid lahkumas, ilmus kooli õuele kamp mehi, kellest osad olid varustatud nugadega ja kes hakkasid lapsi ähvardama. Politsei arreteeris kuus noormeest vanuses 17-18 ning konfiskeeris ühe matšeete ning mitu nuga ja kangi. Noormehed vabastati hiljem kautsjoni vastu.

Eelmise nädala reedel pussitati aga Londonis selga 17-aastast tütarlast ja päev hiljem, laupäeval, torgati noaga surnuks samuti 17-aastane erakolledžiõpilane Suur-Manchesteri külas Hale Barnsis.

Channel 4 poolt läbi viidud analüüs näitas, et viimase viie aasta jooksul on noahaavu saanud laste arv Suurbritannias kahekordistunud, samas kui alla 18-aastaste poolt toimepandud mõrvade või tapmiste arv on kasvanud alates 2016. aastast 77%.

Politseinikud on nõudnud juurde täiendavaid õigusi tegelemiseks ebaseaduslike relvade omamises kahtlustatavatega – õigused, mis võeti neilt 2013. aastal tolleaegse siseministri Theresa May poolt, kuna väidetavalt olid politseinikud kahtlustanud ebaproportsionaalselt sageli noori mustanahalisi mehi.

Allikas: Breitbart

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused