Multikulti usku Hollandi kohus jätkab Wildersi kiusamist absurdsete “vihakõnesüüdistustega”

Dutch far-right Party for Freedom leader Wilders answers questions during a Reuters interview in Budapest

Hollandi kohus jättis reedel jõusse parempoolse parlamendiliikme Geert Wildersi suhtes esitatud vihakõnesüüdistused.

“Kohus lükkas tagasi kõik kaitse vastuväited,” sõnas Haagi ringkonnakohtu kohtunik Hendrik Steelhuis.

Wildersi advokaadid ärgitasid eelmisel kuul eelistungi ajal paremäärmuslaste liidri vastu esitatud süüdistustest loobuma, väites, et tegemist on “politiseeritud” juhtumiga märtsis toimuvate valimiste eel. Steenhuisi sõnul ei mõjuta Wildersi kohtuprotsess “tema ega tema Vabaduspartei poliitilisi vabadusi”.

Kohtuprotsess algab 31. oktoobril ja keskendub 2014. aasta märtsis tehtud kommentaaridele valimisürituse ajal, kus Wilders küsis rahvahulgalt, kas nad tahavad Haagis ja Hollandis “vähem või rohkem marokolasi”.

Kui rahvahulk hüüdis “vähem, vähem”, vastas Wilders: “Me korraldame selle.”

Tema advokaatide sõnul esitas Wilders kõigest oma parteiprogrammi ning et tal on fundamentaalne sõnavabadusõigus.

Augustis Wildersi Twitteri kontole postitatud manifestis lubab partei anda islamiseerimisele riigis tagasikäigu ja nimetab rea sellekohaseid meetmeid, muu hulgas soovitakse sulgeda piirid, panna kinni asüülitaotlejate keskused, mitte lubada riiki islamimaadest pärit migrante ja keelata mosleminaistel pearättide kandmine.

Wilders on lubanud ka korraldada referendumi Hollandi EL-ist lahkumise üle ning tema partei on tõotanud ka peatada igasuguse välisabi ning suurendada politsei ja julgeoleku rahastamist.

AFP-BNS-UU

FOTO: Scanpix

Kommentaarid