Multikulti viljad: Leipzigi Ülikool tahab valget Euroopat toetava professori vallandada

Maailm,
Leipzig_University

Saksamaa Leipzigi ülikool kaalub ühe oma õigusteaduste professori vallandamist, sest too toetas oma Twitteri säutsus Poola valgeid rahvuslasi. Ülikool nimetab professori niisugust väljaütlemist ksenofoobseks.

Möödunud esmaspäeval, pärast Poola iseseisvuspäeva marssi Varssavis, säutsus Leipzigi Ülikooli professor Thomas Rauscher: „Valge Euroopa vennalikud rahvad. Minu jaoks on see imeline eesmärk!“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Päev hiljem twitterdas professor järgmist: „Me ei võlgne araablastele ja aafriklastele midagi. Nad on hävitanud oma kontinendi korruptsiooni, sigatsemiste, pidurdamatu paljunemise ja hõimu- ning ususõdadega ning võtavad nüüd ära selle, mida meie oleme hoolikalt üles ehitanud.“

Saksimaa teaduse ja kunstiminister Eva-Maria Stange reageeris Rauscheri postitustele kohe, vastates: „Saksimaa ülikoolid on kosmopoliitsed ja rahvusvahelised. Kritiseerin karmilt Rauscheri ksenofoobseid arvamusi.“

Ka Leipzigi Ülikool reageeris Rauscheri säutsudele ja mõistis need ühemõtteliselt hukka: „Me seisame globalismi ja tolerantsuse eest ning vastustame sallimatuid ja ksenofoobseid mõtteid. Oleme seda erinevate avalduste ja tegevuste kaudu väga selgelt välja näidanud ning me jätkame ka tulevikus sama suunda.“

Ühtlasi lisas ülikool, et Rauscheri osas algatatakse uurimine ning tehakse kindlaks, milliste tööõiguse punktide vastu professor eksis.

Samas on astutud välja ka Rauscheri kaitseks ja leitud, et minister ning ülikool piiravad oma reaktsioonidega inimeste sõnavabadust. Dresdenist pärit jurist Maximilian Krag arvas, et niisuguste avalduste põhjal tuleks Saksimaa valitsus välja vahetada. Ta säutsus: „Me võitleme oma sõnavabaduse eest, professor Rauscher!“

Professor Rauscheri Twitteri konto on praeguseks suletud, ent inimesed on avaldanud arvamust ka sotsiaalmeediaväliselt. Näiteks tulid Rauscheri loengusse tudengid, kes hakkasid enne professori loengusaali jõudmist lugema valjusti ette Rauscheri säutse ning jagama välja flaiereid. Samal ajal lasti professori säutse ka projektoriga seinale. Kogu see tegevus võeti videosse ja postitati Lepizigi sotisaaldemokraatliku tudengiühenduse Facebook’i lehele.

Professor ise leiab, et temavastased rassismisüüdistused on naeruväärsed. Ühes intervjuus Huffington Postile ütles ta, et selliste süüdistustega tullakse välja, et vaigistada teatud vaated, diskussioonid ja kriitika praeguse migratsioonipoliitika aadressil.

Oma Poola rahvuslasi toetava säutsu kohta ütles ta, et tema meelest on oluline tunda oma kultuuri ja ajalugu. „Valge Euroopa – ja ma tahan öelda seda väga selgelt ning positiivses võtmes, nagu näiteks must Aafrika või tailik Taimaa – on imeline eesmärk,“ selgitas Rauscher.

Allikas: thelocal.de

Fotol Leipzigi ülikooli peahoone. Foto: Wikipedia

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused