Multikultuurne appikarje: kadunud soomlanna oli viimati marokolasega Hispaania mägedes

Kadunud Soome neiuKadunud Soome neiu

Ilmselt on enamikule inimestest tuttav ahastav ohe: “Oh mõistus, tule koju!” Nii võib öelda ka ühe noore soomlanna kadumise loo puhul.

Soome eestikeelne portaal eestinen.fi avaldas loo “Soomlanna otsib Hispaania lõunarannikul kaduma läinud tütart”, mis on ühtaegu abipalve kui ka hoiatus, sest loos on moment: “Viimase videokõne ajal oli tüdruk olnud Palmia lähedal mägedes. Tütrega koos oli olnud 38-aastane marokolasest mees.”

Pori naine Sari Mattila muutus murelikuks, kui sai teisipäeval oma 22-aastaselt tütrelt telefoni teel sõnumi, et teda on röövitud ja ei saa kodumaale naasta.

Mattila kirjutab Facebookis, et tütar Jessica Mäntyniemi oleks pidanud Lissaboni kaudu Soome sõitma juba teisipäeval, 13. märtsil. Sõnumis andis tütar teada, et keegi oli varastanud tema passi, koti, raha ja telefoni ja et tal on keelatud Soome naasta.

Jessica on 22-aastane, 176 sentimeetrit pikk, tal on tumepruunid juuksed ja sinised silmad. Rinnal on tätoveering Carpe Diem.  Viimase videokõne ajal oli tüdruk olnud Palmia lähedal mägedes. Tütrega koos oli olnud 38-aastane marokolasest mees.

Sõnum oli ema väitel saadetud arvatavalt mõnest Hispaania arvutist, kus pole ä-tähti. Tütar on neljalapselises peres vanuselt teine. Tütar oli reisinud enne seda neli kuud mööda maailma. Perele oli tütar rääkinud, et on Hispaania lõunarannikul tuttavate juures.

Maailmas võib ja peabki reisima, et näha seda kogu oma mitmekesisuses. Eriti peaksid seda tegema noored, kuid seejuures ei tohi unustada ohutegureid, millest peaksid rääkima ka nende vanemad ja ühiskond. Viimane seda sageli ei tee, eriti immigrante koguv Soome, kes halvustab pigem rahvusmeelseid soomlasi kui sisserändajaid.

Paraku ongi maailmas üha enam leviv multikultuursus loonud maailmapildi, kus kõiki inimesi kujutatakse toredatena, keda peab kallistama, ja kui nad ongi halvad, siis tuleks neile andestada. Paljud ei esita küsimust: kes siis näiteks Süürias 7 aastat inimesi tapab? Kas al-Assad üksi?

Teine moment peitub selles, et ei teadvustata islamist lähtuvat ohtu, selle usundi järgijate täiesti teistsugust maailmavaadet ja suhtumist naistesse ning sellest lähtuvat ohtu noortele eurooplannadele. Kui Soome meedia ja vasakliberaalid karjuvad jätkuvalt, kui õnnetud ja samas toredad on kõik Lähis-Idast ja Aafrikast tulevad habemikud ja neegrid, siis ongi tulemuseks see, et soomlannat nähti viimasena mägedes endast poole vanema marokolasega. Kusjuures just sellise päritoluga mehed hoiavad Lääne-Euroopat hirmu all.

Loodetavasti jõuab Jessica elusa ja tervena koju. Aga väga paljud maailma läbi roosade prillide nägema õpetatud noored ei jõua. Ka Euroopa pole enam turvaline ja seda ei olnud ka Soome linn Turu mullu augustis, kui Marokost pärit noor mees tappis noaga kaks soomlannat.

Kommentaarid