Multikultuurne katastroof Rootsi lasteaedades: koolieelikud ähvardavad ja peksavad

Maailm,
Immigrandid Rootsis
©AFP Photo/ Scanpix
Immigrandid Rootsis

Göteborgi lasteaedades käib peamiselt kasvatustöö vägivalla ennetamiseks ja eelkooliealiste laste tavaliseks õpetamiseks aega eriti ei jää.

Lapsed ähvardavad teisi lapsi tappa, löövad neid ja kiusavad igati. Paljud lapsed tulevad koju verevalumite ja sinikatega — see on igapäevane elu Göteborgi “kultuuriliselt tundlikul” alal, kus töötajad on sunnitud agressiivseid lapsi sageli luku taha panema, et vältida kaaslaste vigastamist, vahendab kansalainen.fi väljaannet Göteborg Posten.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eelkooliealised lapsed on isegi töötajaid ähvardanud ja löönud. Ka vanemad tunnistavad, et näevad lapsele järele minnes pealt ohtralt vägivaldseid juhtumeid.

“Minu lapsed tulevad iga päev koju verevalumite ja nutuse näoga,” rääkis üks lapsevanem ajalehele. “Teised lapsed on neid peksnud igasuguste esemetega, alates mänguasjadest kuni puidust mööbliesemeteni.”

“Ma olen näinud, kui laps viskas töötajat lastetooliga,” jutustas teine. “Vägivalda on palju ja see on väga karm, lapsed peksavad üksteist vägagi jõhkralt”.

On teada ka juhuseid, kus laps on ähvardanud töötajal soolikad välja lasta. Õpetajad muretsevad just sellepärast, et nad ei tea, kust on lapsed selliseid asju kuulnud ja mis saab siis, kui nad lähevad eelkoolist päris kooli — millal võivad nad oma ähvardused täide viia? Samas on

Eelkoolis ei ole enam võimalik täita kõiki igapäevaseid ülesandeid, sest võitlus vägivalla ärahoidmisega võtab kogu aja ära.

Göteborgis, nagu enamikus Rootsi suurimates linnades, on palju sisserändajaid. 2017. aasta andmete kohaselt oli linna elanikkonnast 35,1% immigrandi taustaga. Neid linnaelanikke, kelle vanematest vähemalt on üks välismaal sündinud, on Göteborgis 43,8%.

Ka Soome väljaanded kirjutavad vägivalla kiirest levikust lasteaedades, mis on viinud selleni, et neis valitseb krooniline töötajate puudus — inimesed lihtsalt ei soovi sedavõrd stressirohkes õhkkonnas töötada.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused