Multikultuurse Rootsi “võlud”: Göteborgis sai kortermaja plahvatuses viga vähemalt 16 inimest

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Sündmuskohal.

Rootsi suuruselt teises linnas Göteborgis sai vähemalt 16 inimest vigastada, sealjuures neli tõsiselt, korterimajas aset leidnud plahvatuses, ütlesid võimud.

Esmareageerijate sõnul ei olnud tõenäoliselt tegemist õnnetusega. Rootsis on viimastel aastatel leidnud aset kümneid plahvatusi või pommirünnaku katseid, mida seostatakse sisserändajate kuritegelike jõukudega.

Kiirabi, päästjad ja tuletõrjujad suundusid teisipäeval sündmuskohale kortermaja juurde, kust pärast plahvatust kerkis must suitsusammas, näitas televisioon.

Natuke enne viite hommikul toimunud plahvatuse asjaolud pole esialgu teada, kuid see põhjustas tulekahju, ütles politsei. “Sündmuspaik on suletud ja päästeoperatsioon käib,” ütles politsei pressiesindaja Hans-Jörgen Ostler.

Kohe, kui sündmuspaik on ohutuks muudetud, alustatakse juurdlust tulekahju ja plahvatuse suhtes, lisas ta.

Kohalik ajaleht GP teatas politseiallikatele viidates, et mõnda ukseavasse võidi paigutada lõhkekeha. Päästeoperatsioonide juht John Pile ütles AFP-le, et kuigi juurdlus on vajalik, siis plahvatus elurajoonis või plahvatus üldse, pole tavaliselt õnnetus.

Sahlgrenska Ülikooli Haigla teatel on nad võtnud vastu 16 plahvatuses ja tulekahjus viga saanud inimest, ütles pressiesindaja Ingrid Fredriksson.

“Kuid pole kindel, et neid ei lisandu, olukord pole läbi,” ütles ta AFP-le enne kella kümmet hommikul.

Neli inimest said tõsiselt vigastada, ütles Fredriksson. Plahvatus põhjustas hoonele tõsist kahju, edastas telekanal TV4.

Meedia teatel seisid mõned elanikud oma rõdudel ja evakueeriti tuletõrje poolt redelite abil. Teised kasutasid hoonest väljumiseks kokkuseotud linu.

Rootsis on aastaid tõstnud pead sisserändajate kuritegelike jõukudega seostatud vägivald, mis on viinud surmaga lõppevate tulistamiste ja pommirünnakuteni, kirjutas AFP.

Aastal 2020 teatas Rootsi politsei 107 plahvatusest ning 102 pommirünnaku katsest või selle ettevalmistamise juhtumist. (AFP-BNS-UU)

Loe ka Sisserändetaustaga organiseeritud kuritegevus võtab Rootsi ühiskonda üle, “salliv” riik on võimetu olukorda kontrollima

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused