Multikultuurseks muutuv Soome ahistab euroopalikult riietuvaid isamaalisi naisi

Maailm,
- Updated
Moslemimood
©Moslemimood. AFP Photo/Scanpix
Moslemimood

Soome alternatiivsetes meediakanalites avaldatakse lugusid, mida lugedes kirjutavad eestlased kommentaaridesse: ega see mõni libauudis ole? Aga kahjuks on asjadel põhjanaabrite juures tõsi taga…

20-aastasele Tainale (nimi muudetud), kes elab Pirkanmaa maakonnas ning puutub kokku Soome töötukassaga, keelati töö juures kanda tavalist naiste toppi. Tainale öeldi töötukassast, et selline riietus võib “solvata religioone”. Lisaks instrueeriti patriootlikku naist isamaalisusest vaikima, sest patriotism pidavat olema “rassistlik”, vahendab nykysuomi.com.

Taina kirjutas Facebookis: “…Töötukassas öeldi mulle, et ma ei tohi tööle selga panna täiesti tavalist naiste toppi… nii et käisteta särk võib solvata mingit usku, kui mu käed ja rindmik on näha… Tööintervjuu koolitusel ütlesin, et olen patriootlik naine ja tahan tööle Soome firmasse, sest hindan soomlust. Kuuldavasti ei tohi ma oma patriotismi kellelegi reklaamida, sest see olevat rassistlik.”

Soome on poliitkorrektsuses Rootsile järele jõudmas ja kontroll selle üle tungib igale elualale. Ka Põlissoomlaste liider Jussi Kristian Halla-aho on kohtulikult karistatud ütluste eest, mida Eestis võiks veel lasta vabalt kõlada. Ka EKRE inimestega kohtunud põlissoomlased tundsid kadedust siinse veel eksisteeriva sõnavabaduse üle, mida põhjanaabrite juures juba tugevalt kitsendatakse ja mida sotsid ka siin hea meelega ellu viia tahaksid.

Oma rahvuse rõhutamist ja euroopalikku patrotismi peetakse halvaks mitmetes Lääne-Euroopa vasakliberaalsusesse kanduvates ühiskondades. Valgeid naisi on kutsutud kaetumalt riietuma ka Saksamaal, Belgias, Hollandis ja mujalgi, kuid tavaliselt soovitusena, et vältida moslemimeeste kallaletunge. Riietumisnõue “teiste usundite solvamise vältimiseks” kõlab lisaks Soomele ka Rootsis ning mujal Lääne-Euroopas.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused