Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Multikultuurses Birminghamis püütakse rohkete kurjategijate tausta salajas hoida

12.09.2020
Uurijad rünnakupaigas.
© Scanpix

Möödunud nädalal jõudis uudistesse järjekordne lugu pussitamisest Suurbritannia suuruselt teises linnas Birminghamis. Rünnakus sai üks inimene surma ja kaks inimest raskelt viga, lisaks sai veel viis inimest kergemaid vigastusi. The Telegraphi andmetel oli ründajaks Somaaliast pärit sisserändaja, kes tuvastati turvakaamerate abil ja arreteeriti.

Birminghami elanike sõnul on aga vägivald linnatänavatel muutunud täiesti tavapäraseks. „Linn ei ole enam turvaline,“ ütles üks kohalik elanik The Guardianile. „Mind ei üllata see juhtum eriti. Olen elanud siin kogu oma elu ja olukord muutub aina hullemaks. Kui midagi sellist toimub, siis on see selles linnas justkui üks üsna tavaline päev.“

Ühe teise elaniku sõnul leiavad pussitamised kahjuks pidevalt aset. „Tänapäeva Birmingham on ohtlik, eriti kesklinn, ja ma ei ole eriti üllatunud. Pussitamine ja teised vägivaldsed kuriteod on Birminghamis sisuliselt igapäevased asjad,“ ütles ta.

Ehkki politseil õnnestus Birminghami pussitaja arreteerida, keelduti tema kohta avalikkusele tükk aega mingit infot andmast. Ajakirjanikud siiski avalikustasid Twitteris video, milles üks pealtnägija kirjeldas ründajat, kes oli tema sõnul „mustanahaline, umbes 20-25-aastane mees, seljas kapuutsiga dressipluus, peas must nokamüts ja jalas mustad püksid“.

Kohalik politseikomissar David Jamieson langes aga kriitikatule alla, kui püüdis kurjategijat n-ö välja vabandada, öeldes, et kuritegevuse kasv on koroonaviiruse eriolukorra tõttu praktiliselt vältimatu, sest inimesed on töökohtade kaotuse hirmus frustreerunud.

Aasta alguses avaldatud statistika kohaselt on mõrvad, pussitamised ja vägivald multikultuurses Birminghamis suurelt kasvanud. BirminghamLive märkis: „Kogu piirkonnas jätkub raskete kuritegude arvu kasv, nende hulgas pussitamised, mõrvad, tapmiskatsed, rünnakud, tapmisähvardused, röövimised, vägistamised ja seksuaalsed rünnakud.“ Statistika kohaselt on vägivaldsete kuritegude arv tõusnud ühe aastaga 27% (2019 registreeriti aastas 65 914 rasket kuritegu ja 2020. aastal on septembri seisuga pandud toime juba 84 039 vägivaldset kuritegu).

Hiljuti teatas Birminghami linnavalitsus, et linn plaanib luua nn etniliste vähemuste esindajatele programmi töökohtade kiireks leidmiseks, teeb ettevõtetele kohustuslikuks võrdõiguslikkuse teemalised koolitused ja loob BLM-i musti elusid kaitsva liikumise tuules uue rassilist võrdsust toetava õppekava koolidele. Lisaks plaanitakse Birminghamis üle vaadata kõik tänavanimed, monumendid ja kujud ning avalikud kunstiteosed, et need „kajastaksid ja austaksid linna ajalugu ning kogukonda õigesti“.

Allikas: Breitbart