Multikultuurses Läänes on probleemiks sisserändajate omavaheline vägivald

Maailm,
©Scanpix
Migrandinoored ühes Pariisi getos. Pilt on illustratiivne.

Lääne-Euroopa multikultuursetes ühiskondades pole probleemiks enam mitte ainult konfliktid põlisrahva ja sisserännanute, vaid ka kokkupõrked migrantide endi vahel.

Põhja -Prantsusmaal Eure’i departemangus tekkisid nädalavahetusel etnilised pinged Senegali ja Kurdistani vähemuste vahel. Äärmusorganisatsiooni Musta Aafrika Kaitseliit (LDNA) aktivistid ründasid linnapead ja peksa sai ka Val-de-Reuili abilinnapea. “Olime valmistumas kolme paari abiellumistseremooniaks, kui LDNA liikmed hakkasid trumme lööma ja sisenesid seejärel raekotta,” teatas linnapea.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Umbes 40 inimest LDNA-st ründasid laupäeval kurdi abielupaari abielutseremoonia ajal Val-de-Reuilis raekojahoones. Aktivistid tungisid raekotta ja seejärel pulmahalli. Omavalitsuse juht Marc-Antoine Jamet puistati üle jahuga ja abilinnapead Fadilla Benamara peksti raekoja trepil.

See on järjekordne lüli vahejuhtumite seerias, mis sai alguse eelmisel nädalal Eure’is kaklusest kahe umbes 10-aastase lapse, ühe senegaallase ja ühe kurdi vahel. Asja klaarima tulnud laste vanemad keerasid omavahel tülli ning kurdist isa sattus neegri antud löögist haiglasse, kus ta on endiselt raskes seisundis.

Pärast seda rünnakut arreteeriti kaks inimest. Linnas jätkub vägivald Senegali ja kurdi rühmituste vahel. Kurdistani Töölispartei (PKK) korraldas raekoja ees protesti, kus osales umbes 1500 inimest. Vastuseks tõi vägivaldsete tegude poolest tuntud LDNA laupäeval linna üle 100 aktivisti Pariisi piirkonnast.

Rühmituse juht, endine räppar, kes on süüdi mõistetud vägistamises, on nüüd juba vabaduses, kurdavad Val-de-Reuili võimud.

Parempoolse Rahvusliku Liidu juht Marine Le Pen kirjeldas linna olukorda näitena “kaose ja kommunitarismi (hõimusuhted) Prantsusmaast”.

“(Le Pen) istub mujal ja kasutab siin juhtunut,” kommenteeris sotsialistist linnapea, kaitstes multikultuurset linnakogukonda ja väites, et Val-de-Reuilis elavad 70 rahvuse esindajad, ja “linn jääb ühiseks kooselamise kohaks.” Tema sõnul toimusid vahejuhtumid seetõttu, et linnas napib politseijõude.

Sündmused Val-de-Reuilis ajendasid Prantsuse meediat arutama rassismi üle etniliste vähemuste seas Prantsusmaal.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused