Multikultuurses Rootsis on tänavu tulistamisjuhtumites tapetud rekordarv inimesi

Maailm,
©Scanpix
See pilt pärineb aastatagusest ajast, mil Kristianstadis oli samuti tulistamine.

Rootsis on tänavu tulistamisjuhtumites hukkunud rekordarv inimesi, kellest viimane neljapäeva õhtul riigi lõunaosas asuvas Kristianstadis, teatasid võimuesindajad.

Tegemist oli selle aasta tulistamiste 48. ohvriga. Eelmine rekordaasta oli 2020, mil Rootsis tapeti tulistamistes 47 inimest.

Sel aastal oodatakse ohvrite arvu tõusu, sest aasta lõpuni on jäänud veel üle kolme kuu.

Rootsi kriminaalpreventsiooni nõukogu eelmisel kevadel avaldatud raporti kohaselt oli Rootsi 22 Euroopa riigi võrdluses ainuke, kus surmaga lõppenud tulistamiste arv kasvas.

Surmaga lõppenud tulistamiste arv Rootsis hakkas selgelt tõusma kümmekond aastat tagasi. Sellel on otsene seos massimigratsiooniga, sest just 2015. aastal alanud rändekriisis võttis Rootsi vastu suurel arvul Süüria migrante, kellega koos kolis sinna ka Lähis-Ida klannimaffia.

Rootsi kuritegevus on peamiselt sisserändetaustaga ja see on saanud alguse migrantide poputamisest, kus neile pole midagi keelatud ja seetõttu on tekkinud vastutustundetus. (STT-BNS-UU)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused