Must Aafrika, millal sa ise orjapidamise ja genotsiidi pärast põlvitad?

Maailm,
- Updated
©Scanpix
Rwanda genotsiidi ohvrid – üks rahvas nottis teist.

Praegu sõditakse enamikus Aafrika riikides. Kuidas austada rassi, kes klaarib arveid matšeetede ja Kalašnikovidega?

Kuna must rass rõhub praegu läänemaade linnatänavatel märatsedes ajaloolise ebaõigluse peale ja nõuab valgetelt vabandamist, siis on paslik meenutada, et mustanahalisi müüsid orjadeks ennekõike nende orjapidajatest valitsejad ise.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Suure osa Aafrikast hõlvasid küll kolonisaatorid, kuid oli ka iseseisvad riike, nagu Ameerika vabakslastud orjade riik Libeeria ja ainult teatud perioodidel Itaalia protektoraadiks olnud, kuid muidu iseseisev Etioopia, kes kindlustas sõltumatuse 1896. aastal toimunud Adua lahingus, purustades Itaalia väe.

Keiser Menelik II valitsedes oli 1930. aastail viiendik Etioopia rahvastikust orjad. Orjuse kaotamiseks tegi Rahvasteliidu komisjon keisrile järgmised ettepanekud: kõik orjade lapsed, kes sünnivad ilmale, tuleb tunnustada vabadeks kodanikeks; orjad, kellega on halvasti ümber käidud, tuleb vabaks lasta; orjadele antagu kodanlikud õigused; orjade müümine orjapidajate poolt on keelatud; orje peab registreeritama; orjadele jäetagu õigus end vabaks osta.

Keiser ei suutnud neid orjuse kaotamiseks ette pandud muudatusi kehtestada, kuna tal puudus selleks vajalik valitsusaparaat ja seaduste austamine oli Etioopias tundmatu. (Vikipeedia)

Orjapidamine on sajaprotsendiliselt ebainimlik, kuid mustanahalised on ka ise olnud nii orjapidajad kui ka orjade müüjad. Mistahes protsesside hindamisel tuleb arvesse võtta ka häälekate asjaosaliste endi roll kuritegelikes sündmustes.

Aafrika riigid kutsusid ÜRO Inimõiguste Nõukogus (UNHRC) üles rassismiarutelule seoses rahvarahutustega Ühendriikides, teatasid reedel meediakanalid.

Burkina Faso suursaadik edastas Genfis 54 Aafrika riigi ühiskirja, milles tõid muu hulgas välja vägivalla kasutamise rahumeelsete meeleavalduste vastu ja rassiliselt motiveeritud inimõiguste rikkumised Ühendriikides.

Millal aga Aafrika põlvitab oma kuritegude ohvrite ees? Neid polegi vähe.

Rwanda genotsiid toimus 1994. aasta aprilli teisest nädalast kuni juuli kolmanda nädalani (s.o umbes 100 päeva) Ida-Aafrikas Rwanda Vabariigis, selle aja jooksul kaotas elu kuni 1 miljon Rwanda elanikku, s.o 5–10% kogu elanikkonnast. Selline arv tapetud inimesi on üks haruldasemaid juhtumeid maailma ajaloos, mille puhul pole tegemist loodusõnnetusega. Põhiliselt tapeti etnilist vähemust – tutsisid.

1994. aastal, kui president Habyarimana lennuk alla tulistati, kees konfliktne olukord riigis üle ning relvastatud hutud ründasid tutsidest tsiviilisikuid. Valimatult tapeti mehi, naisi ja lapsi, põhjendades seda kurjuse hävitamisega juurestaadiumis. Vaid 3 kuuga tapeti vähemalt 800 000 rwandalast: 10% kogurahvastikust ning 75% tutside vähemusrahvusest. Rwandast sai alguse väide, et XX massihävitusrelvaks on matšeete – pikk nuga, mida algselt kasutati suhkruroo raiumiseks, kuid millega aafriklased teevad vaenlasi peajagu lühemaks.

Arvukad aastate ja aastakümnete pikkused Aafrika kodusõjad on nõudnud sadu tuhandeid tsiviilohvreid, sest tugevate hõimusuhete tõttu tapetakse massiliselt vastaste naisi ja lapsi, mis on eriti julm olnud Kongo DV-s (kannibalism ja massivägistamised), Libeerias, Nigeerias, Ugandas, Kesk-Aafrika Vabariigis ja paljudes teistes maades. Veriste kätega diktaatorid Idi Amin (Uganda), Bokassa (KAV), Francisco Macías Nguema (Ekvatoriaal-Guinea) ja paljud teised hävitasid miljoneid inimesi.

Seal, kus on praegu Eesti “rahukaitsjad”, toimub Prantsusmaa toetatud Mali ja Nigeri mustade valitsuste genotsiid tuareegi rahva vastu.

Valgete vastane genotsiid on olnud tugev Zimbabwes ja Lõuna-Aafrika Vabariigis, millest on kirjutanud ka Kanada publitsist Lauren Southern.

Loe sellest “Farmlands” — kuidas Nelson Mandela unistus Vikerkaaremaast muutus mustade rassistide genotsiidiks valgete vastu

7 commentsOn Must Aafrika, millal sa ise orjapidamise ja genotsiidi pärast põlvitad?

 • Avatar

  Vana Testament ja Moosese raamatud on Talmudist pärit, mitte vastupidi. Tähendab Talmud on baasdokument millega genotsiidi õigustatakse.

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Miks sõdib Aafrika ? Riikide piirid pandi paika meelevaldselt kolonialistide poolt st.ei arvestatud tegelike etniliste inimrühmadega,teiseks on hea äri relvi sinna müüa.kolmandaks mida teeb pea kõigis Aafrika riikides USA sõjaväekontingent-kas tõesti tagab rahu ?

 • Avatar

  Loodan, et saamatu kaitseminni tõmbab meie sõdurid sealt tagasi prantslasi noolimast ja kelle see idiootlik mõte üldse oli sealt sõjakogemust saada? Tuareegid on uhke ja järjekindel kõrberahvas, mida on eestlastel sinna oma nina toppida, prantslaste orjapidamise jätkamiseks

 • Avatar

  Eestlased ka tuntud kui orjarahvas ja kui hetkeks vabaks saavad, otsivad kohe uue isanda. Ja veel üks tõde – eestlane sööb ikka teist eestlast – et äkki me peaksime rohkem uurima seda tõelist orjakaubandust.

 • Avatar

  Valge orjakaupmees oli neil kaugetel aegadel ja praegu valdavalt vahendaja ja vedaja. Orje püüdsid neile ikka mustad mehed ise.

 • Avatar
  Unustage see rassism

  Mingis juturaamatus ( võibollah nüüd rassistlik ) oli, kuidas neegrid ise orje vedasid. Tarzan? Ei tule meelde, mingi taoline oli.

  Mu vanaema rääkis mingit müstilist lugu, kuidas eestlased olid käinud bushmanite sõjas. Kahju, et ei olnud tollel ajal diktofoni.

  Aga võtke lahti sellised printsiibid, mida vähemalt seni leiab otsimootoritest nagu De Beers, Leonardo Di Caprio ( vahet pole, et vasakaktivist ) “Vereteemant”, Oded Yinon plaan millega seostub Barbara Learner Spectre Euroopa juudifondist ütlus, et Euroopa tuleb multikulturaliseerida. Youtuubid ja mu VK kontol on see video olemas. Siis tuleb nooremast ajast meelde seriaal “Allveepolitsei”, kus oli segarass, nad olid kujutatud musta ja valgelaigulistena, ning siis see masterrass, kes viimaste vastupanukollete vastu sõdib. Võtke lahti Talmud. Te pole midagi nii võigast ja rassistliku enne näinudki. Piiblis ja Koraanis sellist võikust ei ole.

  Neegrid ei ole olnud alati mingi alamrass, nagu püütakse juba sellise diskussiooniga näidata. Ma lugesin kunagi GEO ajakirja, kus neegrid tootsid esimestena rauda, mida transporditi Iraani, mujale, mismoodi olid nende linnakud selle tootmisele ehitatud. Aafrikas. Äkki kujutleme ette, et seal olid valged inimesed koopast, kes päevitust sellises kohas külge ei võtnudki?

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused