Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Must rassism Lõuna-Aafrika Vabariigis lokkab täiega

-
11.09.2018
Lõuna-Aafrika, valgete demonstratsioon
© Scanpix

Enam ei ole kellelegi saladuseks, et Lõuna-Aafrika Vabariigis (LAV) toimub otsene vägivald valgete, eriti aga valgete farmerite vastu.

Politseiministri Bheki Cele kevadel avaldatud statistika kohaselt on aastast 2012 taoliste rünnakute arv üha suurenenud, kuid kinni võetud mõrvarite arv iga aastaga vähenenud.

LAV-i partei Freedom Front Plus (FFP) juhi Pieter Groenwaldi esitatud arupärimisele antud kirjalikus vastus avalikustas Cele valgete farmerite vastase vägivalla julma statistika. Arvud näitavad, et aastast 2012 kuni praeguseni on politseile esitatud avaldus 3059 rünnaku kohta, mis teeb keskmiselt 510 rünnakut aastas ja mille tagajärjel tapeti 338 inimest – umbes 56 inimest aastas. Viimasel kuuel aastal on kõige enam valgete farmerite vastaseid rünnakuid toimunud Loodeprovintsis. Seal toimus 722 rünnakut. Järgnes Gautengi provints 644 rünnakuga, kus tapeti kõige rohkem inimesi – 69 farmerit.

2017/2018 aastal on registreeritud 581 juhtumit, milles on tapetud 47 inimest. Kõige rohkem rünnakuid toimus Gautengi provintsis (152), järgnes Loodeprovints (94). Samal perioodil tapeti kõige enam inimesi Loodeprovintsis (12), järgnes Gautengi provints (9).

Groenewaldi sõnul tundub see statistika olevat üsna usutav. „On kahju, et eelmise presidendi Jacob Zuma ajal neid arve varjati,“ ütles Groenewald. Tema meelest tuleks sellest statistikast teha vastavad järeldused, tegutseda ja rakendada ka ennetavaid meetmeid

„Vahepeal tegeleb aga FFP oma tegevusplaani täideviimisega ja jätkab rahvusvahelise üldsuse teavitamist ekspluateerimistest ning eriti julmadest mõrvadest Lõuna-Aafrikas, otsides samal ajal aktiivselt liitlasi, nagu Euroopa Parlament ja valitsused, samuti ÜRO,“ ütles Groenewald.

Allikas: News24

Refereeris Triin van Doorslaer