Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mustad elud loevad kõikjal, ainult mitte Aafrikas

23.07.2021
Sõdiv Aafrika. Kongo valitsusarmee sõdurid.
© Scanpix

Enne igat suurüritust võiks maailm pea langetada – ainult mitte USA mustade marksistide toetuseks, vaid mälestamaks miljoneid aafriklasi, kes on surnud ja surevad ka täna Aafrikas oma rassikaaslaste käe läbi.

ÜRO kutsus hiljuti võitlema rassismiga Läänes, kusjuures rõhk oli aafiklastel – samas ei tee maailmaorganisatsiooni mitte midagi Aafrika heaks, kus arvatakse olevat ainult üks hetkel vägivallast puutumatu riik – see on Mauritius. Mujal möllavad kodusõjad, riikidevahelised konfliktid, islamistlikud mässud, rahutused, repressioonid, aga ka kannibalism ja genotsiid.

Aafrika riigid on kolonialismist vabad 50-60 aastat ja sõltumatusaastatel on seal toimunud uskumatud õudused, mis jätkuvad tänapäevalgi raugematu hooga. Mõned näited.

1994. aasta genotsiidis kaotas 100 päeva jooksul elu kuni 1 miljon Rwanda elanikku, s.o 5–10% kogu elanikkonnast. Selline arv tapetud inimesi on üks haruldasemaid juhtumeid maailma ajaloos, mille puhul pole tegemist loodusõnnetusega. Põhiliselt tapeti etnilist vähemust – tutsisid. (Vikipeedia)

Delfi kirjutas 2004. aastal: “Kuus aastat kestnud konflikt Kongos on nõudnud vähemalt 3,8 inimelu, pooled neist on lapsed, kes on surnud nälja ja haiguste tagajärjel.” Pärast seda on Kongo DV-s vägivald tõusvas joones jätkunud, selles hiiglasuures riigis redutavad nii omad opositsiooni relvarühmad kui praktiliselt kõigi naaberriikide valitsusvastased ning eelnimetatud arvule on kindlasti lisandunud miljoneid.

Kongo DV-s toimuvast räägivad pealkirjad: Õhtuleht 2018, 5. juuli “USKUMATU ÕUDUS: poegi sunniti oma emasid vägistama” ja 8. august 2017 “USKUMATU: Kongos joovad lapssõdurid tapetud ohvrite verd”.

Tänanegi uudis (23. juuli) ütleb: “Kongo Demokraatliku Vabariigi idaosas tappis islamistlikud võitlejad 16 inimest, kes olid turult koju naasmas, ütlesid kohalikud allikad. Tapetute seas on kuus naist ja üks last, ütles Oicha linna haigla juht Jerome Munyambethe.”

“2018. aastal lõppenud Lõuna-Sudaan kodusõjas suri 400 000 inimest ning miljonid ellujääjad üritavad tänaseni sellest taastuda,” kirjutas Postimees tänavu veebruaris pealkirja all: “ÜRO: vägivald Lõuna-Sudaanis on hullem kui kodusõja ajal”. Aastakümnete jooksul Sudaani alt ennast vabaks sõdinud riik pole osanud muud kui jätkata sõdimist omavahel.

Selle nädala uudised Aafrikast:

Kesk-Aafrika Vabariigis (KAV) tapeti 13 tsiviilisikut, teatas neljapäeval sealse ÜRO rahuvalvemissiooni (MINUSCA) esindaja kolonelleitnant  Abdoulaziz Fall. (AFP-STT)

Lõuna-Aafrika Vabariigis on sel kuul rahvarahutustes surma saanud 337 inimest, teatas neljapäeval valitsus. (AFP)

Etioopias Afari regioonis on valitsusvägede ja mässuliste lahingutes hukkunud vähemalt 20 tsiviilisikut ja kümned tuhanded on oma kodudest lahkunud, ütles neljapäeval ametnik. (AFP)

Nigeeria loodeosas vabastati teisipäeval sada röövitud külaelanikku, keda hoiti pantvangis 42 päeva, teatas politsei. Raskerelvis jõugud on pikka aega olnud nuhtluseks Nigeeria loode- ja keskosas, rüüstates, röövides kariloomi ja viies kaasa inimesi, et nõuda nende eest lunaraha. (AFP)

USA korraldas teisipäeval Somaalias õhurünnaku Al-Qaedaga seotud Al-Shabaabi džihadistide vastu, teatas Pentagon. (AFP)

Mali ajutine liider Assimi Goïta teatas teisipäeval, et tema seisund on pärast tapmiskatset pealinnas Bamakos väga hea. (AFP)

Burkina Fasos sai reedel teeäärsete pommide plahvatustes surma kolm sõdurit ja üks omakaitseväelane, teatas sõjavägi, mille andmeil tapeti samal päeval kümneid terroriste. (AFP)

Miks peab maailm põlvitama mustade ja Aafrika ees ammu lõppenud orjakaubanduse pärast (mille üheks osapooleks olid Aafrika valitsejad), kui mustade valitsetavas Aafrikas pole mustal elul vähimatki väärtust?