Mustadele mässulistele suurannetuse teinud eakas Soros pelgab Euroopa sirgeseljalisi rahvusriike

Maailm,
©Scanpix
90-aastaseks saanud Soros üritab ikka veel maailma raha abil oma tahte alla painutada.

Ungari päritolu miljardär ja globalist George Soros on tulnud välja järjekordse, ja väga karmi, süüdistusega Poola ning Ungari vastu, nimetades nende riikide liidreid Orbánit ja Kaczyńskit „Euroopa vaenlasteks“.

Ungari sotsiaaldemokraatlikule päevalehele Népszava antud intervjuus ütles Soros, et Ungaris ja Poolas on tulnud võimule Euroopa Liidu alusväärtusi õõnestavad sisevaenlased, kelle all ta pidas silmas Orbánit ning Kaczyńskit.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Euroopa Liit on väga haavatavas positsioonis, sest tegemist ei ole lõplikult valmis ühendusega. Pealegi on liidul terve hulk sisemisi vaenlasi,“ ütles ta ja selgitas, et mitmed poliitilised liidrid ja liikumised võitlevad Euroopa Liidu alusväärtuste vastu. „Kahes riigis on need jõud edukalt okupeerinud riigi: Viktor Orbán Ungaris ja Jarosław Kaczyński Poolas.“ Ta tuletas loomulikult ka meelde, et Poola ja Ungari on suurimad EL-i struktuurifondide kasusaajad.

Intervjuu toimus 12. augustil Sorose 90. sünnipäeva tähistamiseks. Soros, sünninimega György Schwartz, nägi ilmavalgust 1930. aastal Budapestis ja 1947. aastal kolis ta Suurbritanniasse.

Soros on avaldanud ühtlasi muret selle üle, et Poola ja Ungari võivad saavutada Saksamaa konstitutsioonikohtu hiljutise otsuse valguses EL-i siseselt suurema iseseisvuse. „Poola kasutas kohe võimalust ja kinnitas oma valitsuse poolt kontrollitud kohtu ülimuslikkust Euroopa seaduste ees,“ ütles Soros mais. „Ungaris on Viktor Orbán juba kasutanud COVID-19 eriolukorda, võtnud üle parlamendi ja nimetanud end diktaatoriks. [—] Kui Saksa kohtu otsus takistab EL-il nende arengutega võitlemist, siis on see Euroopa Liidu lõpp sellisena, nagu me seda teame.“

EL-i hiljutisest 750 miljardi euro suurusest koroona toetuspaketist rääkides leidis Soros, et nn kasina viisiku (Austria, Taani, Soome, Holland ja Rootsi) tegevuse tõttu on paketi tõhusus nüüd plaanitust palju väiksem. „Tragöödia on selles, et need riigid on küll põhimõtteliselt EL-i pooldavad, kuid samas on nad ka väga isekad ja kitsid. Nad on surunud läbi lepingu, mis osutub ebapiisavaks,“ leidis Soros.

Ameerika Ühendriikides toimuvast rääkides ütles Soros, et Euroopa on ikkagi haavatavam kui USA. „USA on üks maailma pikimaid demokraatiaid. Kuid isegi seal oli Trumpi sugusel ülbel petisel võimalik võita presidendivalimised ja õõnestada demokraatiat seestpoolt,“ ütles ta. „Olen kindel, et Trump on lihtsalt mööduv nähtus, mis loodetavasti saab oma lõpu novembris.“

Ta kommenteeris ka oma 220 miljoni dollari suurust annetust Black Lives Matter liikumisele. „Esmakordselt on suur enamus, seda lisaks mustanahalistele, märganud, et toimub mustade süstemaatiline diskrimineerimine, seda juba orjapidamise aegadest alates.“

On üllatav, et Soros avaldas muret üha kasvava poliitilise korrektsuse pärast, öeldes, et poliitiline korrektsus on oma olemuselt poliitiliselt ebakorrektne ja tegemist on samuti mööduva nähtusega. „Me ei tohiks kunagi unustada, et avatud ühiskonnas on erinevate vaadete paljusus väga oluline.“

Samas on Soros kutsunud korduvalt üles Facebooki ja teisi sotsiaalmeediahiidusid tsenseerima peavooluga vastuolus olevaid postitusi. Näiteks on Soros väitnud, et Trump võitis 2016. aasta presidendivalimised, kuna Facebook ei olnud võimeline takistama Trumpi toetavate poliitiliste reklaamide ja kampaaniate postitusi.

Allikas: Remix News

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused