Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Muster: niipea kui avalikkuse ette tuleb järjekordne paljastus Bidenite korruptsiooni kohta, tehakse katteks rünnak Trumpi vastu

03.08.2023
Hunter Biden, presidendi skandaalne poeg.
© Scanpix

Teisipäeval esitati USA endisele presidendile Donald Trumpile süüdistus neljas punktis, muuhulgas ka 2020. aasta valimistulemuste tühistamise vandenõu vedamises. Süüdistuse esitamisega järgib eriprokurör Jack Smith üsna tavapäraseks kujunenud mustrit: Trumpi vastaste süüdistustega tullakse välja vahetult pärast seda, kui praeguse presidendi Bideni ja tema perekonna korruptsiooniskandaalis on esile kerkinud järjekordne halb uudis.

Aprillis süüdistas Manhattani ringkonnaprokurör Alvin Bragg Trumpi seoses 2016. aastal tehtud maksetega pornostaar Stormy Danielsile. Samal päeval oli Bideni endine abi Kathy Chung esindajatekoja järelevalvekomisjoni ees tunnistanud, et Valge Maja versioon Bideni salastatud dokumentide väärkäsitlemisest ei vasta tõele. Dokumente ei hoitud Penn Biden Centeris lukustatud kapis ja Bideni juristid alustasid dokumentide otsimist juba 2022. aasta mais, mitte novembris.

Juunis esitas Smith Trumpile süüdistuse Valge Maja dokumentide, ka salastatud dokumentide väidetavas säilitamises. Samal päeval tulid kongresmenid välja infoga, mille kohaselt olid Joe ja Hunter Biden kumbki saanud Ukraina korrumpeerunud energiaettevõttelt Burisma 5 miljonit dollarit. Kongresmenid olid näinud raportit, milles kirjeldas saadud altkäemaksu FBI usaldusväärne informeerija.

Juunis esitas Smith Trumpile Valge Maja dokumentide osas veel ühe süüdistuse. Seda päev pärast Hunter Bideni Delaware’i kokkuleppe põrumist. Kokkuleppe kohaselt pidi Hunter Biden tunnistama end süüdi kahes maksupettuses ja relvaseaduse rikkumises. Kuid kohtunik seadis kahtluse alla sätte, mis oleks kaitsnud Hunter Bidenit edasise kohtupidamise eest seoses finantstehingutega, millega võis olla seotud ka Joe Biden.

Ja nüüd siis sel neljapäeval, 1. augustil, esitas Smith Trumpile veel ühe süüdistuse seoses 2020. aasta valimistulemuste vaidlustamise katsega. Süüdistus esitati päev pärast seda, kui Hunter Bideni endine äripartner Devon Archer tunnistas, et Hunter oli kaasanud ärikohtumistele telefoniteel ka oma isa, tollase asepresidendi Joe Bideni, et Burisma oli palganud Hunter Bideni, kelle kaudu kasutas Joe Biden oma mõjuvõimu Burisma korruptsiooni uuriva prokuröri vallandamiseks, ja et Hunter Biden teenis raha Hiinast.

Lisaks tõi teisipäeva hommik uudise, et uurimusküsitluste kohaselt saab Trumpist ilmselt vabariiklaste presidendikandidaat ja tal on reaalne võimalus võita ka 2024. aasta novembris toimuvad presidendivalimised.

Trumpi vastaste süüdistuste ajastus võib ju olla juhus, sest Bideni ja Trumpi juhtumite uurimised toimuvad paralleelselt. Kuid niisugune ajastus muudab üha raskemaks ameeriklaste veenmise, et prokuratuur ei täida poliitilist tellimust.

Allikas: Breitbart News