Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Müüt vähenenud ja kontrollitavast rändest pudeneb – migrandipaadid on taas Vahemerd ületamas

24.05.2019
Migrantide paat lähenemas Lampedusale.
© Scanpix

Viimasel ajal on just europarlamendi valimiste kontekstis asutud rääkima sellest, nagu oleks Euroopa Liit saanud immigratsiooni kontrolli alla ja nagu oleks ränne ise samuti pidurdumas.

Sellist valeinfot oli võimalik esitada enne valimisi kevadperioodil, kuid nüüd on ränne tänu suve saabumisele Vahemerel taas hoogu kogumas, ning ainsaks takistajaks on Itaalia siseminister Matteo Salvini.

Põgenikealus 58 migrandiga jõudis reedel Itaaliasse Lampedusa saarele, teatas Itaalia uudisteagentuur ANSA. Lampedusale jõudnud 57 meest ja üks naine olid pärit Marokost, Alžeeriast, Liibüast, Gambiast ja Bangladeshist ning asusid teele Liibüast, lisas agentuur.

Itaaliasse on sel aastal ÜRO andmetel jõudnud üle 1100 migrandi, Kreekasse umbes 12 600. Peamiselt on Lõuna-Euroopasse saabuvad migrandid pärit Afganistanist ja Marokost, teatas ÜRO pagulasamet (UNHCR).

Liibüa rannavalve päästis neljapäeval Vahemerelt uppuvast kummipaadist 87 migranti, nende hulgas kuus naist ja lapse, kinnitas merevägi reedel. Rannavalve leidis reisijad uppuva paadi külge klammerdudes merest hulpimast. Araabia ja Aafrika riikidest pärit migrandid anti pärast esmaabi saamist üle Liibüa politseile.

Inimõiguslased võitlevad selle vastu, et migrante Liibüasse tagasi viidaks ja nõuavad nende Euroopasse vedamist, olles seega inimkaubanduse ergutajad. Eelpool toodud infost nähtub, et enamik tulijatest on majandusmigrandid ehk pärit maadest, kus ei sõdita.

Ränne on seega taas hoogustumas ja valetavad kõik, kes räägivad selle vaibumisest või kontrolli alla võtmisest – rännet hakatakse pigem jälle soodustama. Ka Eestis räägivad vasakpoolsed sotsid ja liberaalid enne valimis mingist rändekontrollist, kuigi on ise aktiivsed rändepakti toetajad. Ainsana on migratsiooni vastu EKRE ja teised rahvuslaste organisatsioonid.

Vahemerel aga tuleb suunata kõik jõud appi Itaaliale ja siseminister Matteo Salvinile, et ebaseaduslikud rändeteed lõplikult sulgeda.