Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

„My Son Hunter“ – skandaalse presidendi skandaalse poja skandaalne lugu kinoekraanil

-
11.09.2022
Korruptandid isa-poega koos: Joe Biden ja Hunter Biden
© Scanpix

Hiljuti valminud film „My Son Hunter“, mis räägib USA presidendi Joe Bideni poja Hunter Bideni skandaalsest elustiilist, on küll väidetavalt fiktsioon, kuid nagu kirjutab Alexander Marlow Breitbart Newsis, teeb filmi eriliseks siiski see, et lugu põhineb Hunter ja Joe Bideni päris elust teada olevatel üksikasjadel.

Breitbart News toob välja erinevad tõsielulised sündmused, millele „My Son Hunter“ tugineb.

– Enne Joe Bideni USA asepresidendiks saamist oli Hunter Biden Euroopa internetipõhiste hasartmänguettevõtete lobist. Pärast Joe asepresidendiks saamist hakkas Hunter tegelema väliskapitaliga ja maandus kiiresti Hiina investeerimisettevõtte Bohai Harvest RST juhatuses, omandades ühtlasi 10% firma omakapitalist. Sellest ajast alates on nii Hunter kui ka Joe olnud seotud terve hulga isiklike ja juriidiliste skandaalidega, ehkki Joe Bideni administratsioon püüab suruda läbi sõnumit, nagu oleks kahe mehe tegemiste vahel n-ö tulemüür.

– Hunter Biden pani käsirelva ostes toime võimaliku kuriteo ja tema süüdistusest päästmiseks pidi sekkuma salateenistus. Tegemist ei ole mitte ainult olukorraga, kus Hunter Biden jäi võimaliku kuriteo eest karistamata, vaid ka võimalusega, et Joe Biden või keegi teine tema administratsioonist võis kasutada oma mõjuvõimu Bideni noorema poja süüdistusest päästmiseks. Samas jätkab Demokraatlik Partei valjuhäälselt relvakontrolli kehtestamise retoorikaga.

– Valge Maja tegeleb Hunter Bideni kahtlase kunstiäri varjamisega. Mõnede müüdud kunstiteoste hinnad on ulatunud kuni poole miljoni dollarini, kuid Valge Maja keeldub andmast igasugust teavet anonüümsete ostjate kohta või selle kohta, kas tegelikult üldse mingeid kunstiteoseid ostetud on. Kunstiäri on oma subjektiivse iseloomu tõttu kujunenud suureks finantskuritegude turuks. Seda asjaolu tunnistati otseselt isegi Valge Maja 2021. aasta aruandes „Ameerika Ühendriikide korruptsioonivastase võitluse strateegia”, ehkki Hunteri osalust selles ei mainitud. Nimetatud probleem viitab taas, kui vajalik on administratsiooni tegevuse läbipaistvuse suurendamine.

– Enam kui 150 Hunter Bideni ja James Bideni rahvusvahelist äritehingut on märgitud USA pankade poolt kahtlaseks ja saadetud edasisele läbivaatamisele.

– Praeguseks vangistatud Hiina ärimees kinkis 2017. aastal Hunter Bidenile 2,8 karaadise teemanti. Hiina miljonär Ye Jiaming on ühe suurima Hiina eraettevõtte China Energy (CEFC) asutaja. Hunteri sülearvutist leitud e-kirjad paljastavad arutelu CEFC-ga sõlmitud tehingute üle, mis näib viitavat sellele, et Joe Bidenile plaaniti ettevõttes 10% osalust. Sama kinnitasid ka Hunteri endine äripartner Tony Bobulinski ja Hunter ise, kes väidetavalt mõistis, et „selle [teemanti] vastuvõtmine ei olnud hea mõte“. Sel ajal oli Hunter Biden juba oma Hiina äritehingute tõttu uurimise all.

– Hunter Biden tegi oma isa asepresidendiks oleku ajal vähemalt 23 lendu Andrewsi lennubaasi kaudu, kus seisavad ka presidendi lennukid Air Force 1 ja 2. On selgunud, et Hunter mitte ainult ei kasutanud omaenda äriasjade ajamiseks arutult palju valitsuse vara, vaid ka seda, et Joe ja Hunteri tegevuse vahel ei ole olnud mingit n-ö müüri, nagu administratsioon kogu aeg väidab.

– Hunter Bideni suhtes oli käimas uurimine. Sellele viitas hiljuti kogemata ka USA justiitsministeeriumi peaprokuröri asetäitja Matthew Olsen. Ühe ärakuulamise ajal luges esindajatekoja liige Matt Gaetz ette terve rea Hunterile esitatud süüdistusi ja nende allikaid. Tegemist oli kavala strateegiaga, sest Olsen ütles korduvalt, et „ma ei räägi käimasolevatest uurimistest”.

– Nüüdseks on ka teada, et Twitter ja teised sotsiaalmeediaplatvormid tsenseerisid uudiseid Hunter Bideni sülearvuti kohta enne 2020. aasta presidendivalimisi. Twitter tsenseeris New York Postis ilmunud selleteemalisi artikleid. Poolteist aastat hiljem on isegi New York Times pidanud tunnistama, et sülearvutiga seotud uudised ei olnud valeuudised.

2020. aasta sügisel jõudis New York Posti toimetusse sülearvuti, mis kuulus presidendi pojale, Hunter Bidenile. Sülearvuti kõvakettalt leiti hulgaliselt Hunter Bideni, tema perekonna ja äripartnerite e-kirju, tekstisõnumeid, fotosid ja finantsdokumente, mis paljastasid, kuidas presidendi poeg kasutas ära oma poliitilist mõjuvõimu välismaiste ärisuhete ajamiseks.

Lisaks on korruptiivsetesse tehingutesse kaasatud Joe Bideni teised pereliikmed.

Tema vend Frank vahetas pärast Joe asepresidendiks saamist ootamatult ametit ja hakkas tegelema taastuvenergiaga. Ta pani püsti taastuvenergia ettevõtted Costa Rical ja Jamaical ning oli seotud tehingutega, mis maksti kinni maksumaksja poolt tagatud laenudega.

Joe noorem vend James töötas Obama presidendiks oleku ajal Hillstone International asepresidendina. Tegemist on ettevõttega, mida valitsus toetas 1,5 miljardi dollari suuruse summaga, muuhulgas 100 000 elamu ehitamiseks Iraaki.

Joe õde Valerie oli Joe kampaaniamänedžer Delaware’is ja tegeles hiljem ka annetuste kogumisega kampaaniale. Annetused saadeti Valerie Bideni kommunikatsioonifirmade kontodele.

Ühtlasi aitas Joe Biden luua oma tütrel Ashley Bidenil ja tema mehel Howard Kreinil 2011. aastal meditsiiniettevõte StartUp Health. Krein kohtus vahetult pärast ettevõtte asutamist ka president Obamaga, tänu millele sai Krein kutse mainekale tervishoiuettevõtete tippkohtumisele. Hiljem tegeles Krein Bideni presidendikampaania nõustamisega COVID-19 küsimustes. StartUp Health investeeris ka ettevõtetesse, kus arendati viiruseraviga seotud tooteid ja teenuseid.

Allikas: Breitbart News