Naabri toetuseks: Ungari kaabellevi hakkas aprillist üle kandma Ukraina telekanaleid

Maailm,
©UU
Ungari lipp.

Ungari kaabelvõrgud alustasid aprilli algusest Ukraina telekanalite edastamist, ütles Taga-Karpaadi oblasti juht Viktor Mikita.

“Suurepärane uudis meie Ungari partneritelt. Ungari kaabelvõrgud on alustanud Ukraina telekanalite edastamist,” kirjutas ta laupäeval Telegrami kanalil.

Tema sõnul sai see võimalikuks Ukraina kultuuri- ja infopoliitika ministeeriumi, Ukraina Budapesti-saatkonna ja Ungari Sideliidu (Magyar Kommunikációs (MKSZ)) ühiste jõupingutuste tulemusel.

Mikita märkis, et Budapesti kaabeltelevisiooni pakkuja Telecom edastab juba telekanaleid Ukraina 24 ja 1 +1, mis on ühinenud, et edastada ööpäevaringselt Ukraina uudiseid.

«Samal ajal edastavad nad ukrainakeelseid laste- ja haridussaateid, mis on äärmiselt oluline, arvestades asjaolu, et alates sõja algusest on Ungari meie riigist vastu võtnud, hoolitsenud ja abistanud 641 775 põgenikku ning see arv kasvab iga päevaga,” ütles ta. (BNS)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused