Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Nagu 1939. aastal”: Poola alistus taas Saksamaa ees

-
03.07.2024
Poola uus alistumine.
© Scanpix

Hiljuti toimus Poolas võimupööre, mille järel asusid Brüsseli-meelsed äärmusliberaalid eesotsas eurokraat Donald Tuskiga looma konservatiivse ühiskonna asemele liberaalset-vasakpoolset. Lisaks maailmavaatele aga on Poolas toimunud teinegi tõsine pööre: Tuski juhitav riik loobus iseseisvast poliitikast ja muutub Saksamaa ripatsiks.

Kui valitses Õiguse ja Õigluse partei ehk PiS, oli riigi poliitika eesmärgiks kujundada Poola piirkondlikuks suurriigiks, mis aga ei meeldinud Saksamaale, kes tahtis ise selles rollis olla. Kuna Brüsseli “valitseja” on saksa päritolu Ursula von der Leyen, siis temal olid olemas tööriistad, et Poolat nahutada, ning nii käidigi konservatiivse valitsuse vastu välja nii kohtureform kui homoagenda taltsutamine ning Poola jäeti ilma taasterahastu neile kuuluvast osast.

Võimule tulnud eurokraat Donald Tusk, keda nimetatakse ka Poola Quislingiks, tegi võimupöörde järel kohe suure muutuse välispoliitikas, loobudes Poolale suurriigi staatuse taotlemisest ning sisuliselt alistus ta jällegi Saksamaale, “nagu 1939. aastal”, väidetakse Poolas. See tähendab, et Varssavi hakkab taas kuulama Berliini õpetusi ja manitsusi, tunnustab teda piirkondliku liidrina ja käib tema kiiluvees. Muidugi saadakse vastutasuks ohtralt euroraha ja Saksa investeeringuid, eriti kui Tusk juurutab “liberaalseid uusväärtusi” ja hävitab konservatiivseid.

Nii teatabki AFP: “Saksamaast saab Euroopa julgeoleku juht, ütles Poola peaminister Donald Tusk teisipäeval kahe riigi suhete paranemise märgina. “Ma ei kujuta ette, et Saksamaa ei oleks Euroopa, seal hulgas Poola ühise julgeoleku juht,” ütles Tusk koos visiidil viibiva Saksa kantsleri Olaf Scholziga ajakirjanikele esinedes.”

Nii alistubki Poola taas Saksamaa ees.

Uued Uudised