Nakatumiste arvu kasv näitab, et Ungari tegutseb piire sulgedes õigesti

Maailm,
©Uued Uudised
Mask

Ungaris tuvastati ööpäevaga 459 COVID-19 nakatunut, mis on pandeemia algusest alates kõrgeim ööpäevaga lisandunud nakatumiste arv.

Peaminister Viktor Orbán lausus riigiraadiole, et tema valitsusel on pandeemia teise laine osas kolm eesmärki: kaitsta riskigruppe, nagu vanemad inimesed, luua vajalikud tingimused koolide tööks ning hoogustada majandustegevust.

Orbán ütles reedel, et “juhul, kui majandus peab uuesti peatuma, oleme kõik väga keerulises olukorras”.

Ungari otsus riigipiiride sulgemisest suuremale osale välismaalastele alates 1. septembrist pälvis Euroopa Liidu kriitikat, kuid Orbán märkis, et hoolimata Brüsseli vastuseisust “teevad nad mõne päeva pärast sama mida meie”, sest ilma uute piirireegliteta ei suuda nad viiruse levikut peatada.

Brüsseli jaoks on kõik, mida Ungari iganes ette võtab, muutunud “õigusriigi põhimõtete rikkumiseks”, mis meenutab väga Nõukogude Liidu suhtumist liiduvabariikidesse enne liidu lagunemist.

Ungaris on tuvastatud 7382 COVID-19 nakkusjuhtumit ja 621 koroonasurma. (AFP-BNS-UU)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused