Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

National Policy Institute pidas järjekordse konverentsi

08.03.2016
Richard Spencer

Laupäeval, 5. märtsil toimus Washingtonis Ronald Reagan Buildingus uusparempoolse mõttekoja National Policy Institute (NPI) konverents “Identity Politics” (“Identiteedipoliitika”), mis keskendus eurooplaste identiteedi taassünnile läänemaailmas.

Konverentsil esinesid ettekannetega NPI esimees ja ürituse korraldaja Richard Spencer, evolutsioonipsühholoog Kevin MacDonald ja YouTube’i blogija Paul Ramsey (RamZPaul).

Keskseks teemaks oli USA presidendikandidaadi Donald Trumpi fenomen. Trump on “avalikustanud veelahkme, mis lahutab vabariiklikku parteid selle valijatest,” leiab Spencer. Ta on “vahest seda teadmata, vahest instinktiivselt tõstatanud identiteedipoliitika spektri”.

Ronald Reagan Buildingu ümber kogunes ka paarkümmend antifašistist protestijat, kes püüdsid konverentsi toimumist häirida ja osalejaid provotseerida. See ei õnnestunud ja üritus kulges ladusalt.

Järgmine uusparempoolsete konverents toimub 20.–22. mail Tennessee osariigis Nashville’is, kus osaleb ka EKRE ja Sinise Äratuse esindaja Ruuben Kaalep.