NATO avas Poolas vastuluurekeskuse

Maailm,
- Updated
poola

NATO avas neljapäeval Poolas vastuluurekeskuse, mille sihiks on laiendada seoses pingetega Venemaaga alliansi luurekogumisvõimekust, teatas kõrge Poola ametiisik.

Uus rajatis Krakowis keskendub baasnormide, põhimõtete ja tegevuste arendamisele NATO liitlasriikide luureagentuuride tarvis, lausus kaitseminister Antoni Macierewicz avamistseremoonial, millel osalesid ka tema Ungari, Rumeenia ja Slovakkia ametivennad.

Spionaaž katab nüüd kõiki eluvaldkondi, mõjutades kriitilist sõjalist ja tsiviiltaristut nii kübertööriistade kui tavaluure kaudu, vahendas Macierewiczi sõnu Poola uudisteagentuur PAP.

NATO vastuluure oivakeskuse loomisele anti ametlik heakskiit 2015. aastal NATO transformatsioonikeskuses Norfolkis peetud kõnelustel. Uue keskuse loomine langes ajale, mil NATO suhted Venemaaga on seoses Ukraina konfliktiga halvimas seisus pärast külma sõja lõppu.

Ühendriikide juhitav allianss on tugevdanud ka oma jõude Ida-Euroopas nelja rahvusvahelise pataljoniga. Lisaks rajas USA armee mais Poolasse diviisi-tasandi taktikalise peakorteri alliansi idatiivale paigutatud Ühendriikide sõdurite jaoks.

NATO liikmesriikides on nüüd juba 21 oivakeskust erinevate valdkondade tarvis alates küberkaitsest kuni sõjameditsiini ja terroritõrjeni.

AFP – BNS

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused