Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

NATO riik sai pihta: Vene raketid lendasid Poolasse, on hukkunuid

15.11.2022
Vene rakett
© Scanpix

USA luureametnik teatas, et kaks Venemaa raketti jõudsid Poolasse ja kaks inimest sai surma. Poola valitsuse pressiesindaja teatas, et peaminister kutsus kokku kaitsekomisjoni kiireloomulise koosoleku.

USA kõrge luureametnik ütles teisipäeval, et Vene raketid tabasid NATO liikmesriiki Poolat. Surma sai kaks inimest, vahendas The Guardian.

Poola valitsuse pressiesindaja Pjotr Müller ütles, et peaminister kutsus kokku kaitsekomisjoni kiireloomulise koosoleku. Müller siiski ei maininud, mida komisjon plaanib arutada, vahendas ERR.

Poola meedia teatas, et kohtumine võib olla seotud plahvatusega Poola piiril Ukrainaga. Venemaa korraldas teisipäeval Ukraina linnade pihta massiivse raketirünnaku. Rünnaku alla jäid ka Lääne-Ukraina linnad.

Poola idaosas Ukraina piiri lähedal asuva Przewodowi külas hukkus plahvatuses kaks inimest, teatasid teisipäeval tuletõrjujad

Poola raadio ZET teatas varem, et teisipäeval tabas Przewodowi küla kaks raketti. Surma sai kaks inimest, vahendas Reuters.

Delfiga rääkinud välisminister Urmas Reinsalu ütles, et tegemist on ülitõsise informatsiooniga. „Kui juhtunu leiab kinnitust, järgnevad NATO vastusammud,“ sõnas minister. Eesti konsulteerib Poola ametiisikutega ja jälgib olukorda ka oma julgeolekust tulenevalt. „Seisame Poola kõrval ja teavitame avalikkust edasisest,“ ütles Reinsalu.

Arvatakse, et raketid lendasid Poolasse juhuslikult.