Natsisõim rakendati Saksamaal islamikriitilise ajakirjaniku karistamise vankri ette

Rubriik Maailm On
- Updated
german1

Saksa ajakirjanik Michael Stürzenbergerile määrati kuuekuune tingimisi vanglakaristus, kuna ta postitas Facebookis ajaloolise foto II maailmasõja ajast. Kohus leidis aga, et foto postitamise näol oli tegemist põhiseadusvastase propagandaga.

Fotol oli näha natsionaalsotsialistliku partei liiget, varrukal haakristimärk. Pilt illustreeris artiklit, mis rääkis natsipartei ja islami ajaloolistest sidemetest. Saksamaa seadused lubavad sedalaadi fotode kasutamist ajalooliste artiklite ja allikate illustreerimiseks. Sellest hoolimata mõisteti Stürzenberger süüdi. Väidetavalt ei olevat olnud võimalik lugeda välja, kas tegu on ikka ajaloolistel faktidel tugineva artikliga või lihtsalt propagandaga.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Stürzenbergeri sõnul koheldi teda kohtuprotsessi ajal nagu ohtlikku terroristi, samuti ei lubatud kaitsjal lugeda ette vägivallale õhutavaid koraani suurasid.

Hetkel ei ole kohtuotsus veel jõustunud, ent selle jõustumise momendist alates ei tohi Stürzenberger enam ka ajakirjanikutööd jätkata. Stürzenberger näeb selles selget katset sulgeda tema suu, kuna ta on olnud juba pikemat aega väga islamikriitiline.

Stürzenberger plaanib kohtuotsuse edasi kaevata ja on lubanud minna välja kasvõi Euroopa Kohtuni.

Allikas: CompactOnline

FOTO: kuvatõmmis

Refereeris Triin van Doorslaer

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused