Natsisõim rakendati Saksamaal islamikriitilise ajakirjaniku karistamise vankri ette

german1

Saksa ajakirjanik Michael Stürzenbergerile määrati kuuekuune tingimisi vanglakaristus, kuna ta postitas Facebookis ajaloolise foto II maailmasõja ajast. Kohus leidis aga, et foto postitamise näol oli tegemist põhiseadusvastase propagandaga.

Fotol oli näha natsionaalsotsialistliku partei liiget, varrukal haakristimärk. Pilt illustreeris artiklit, mis rääkis natsipartei ja islami ajaloolistest sidemetest. Saksamaa seadused lubavad sedalaadi fotode kasutamist ajalooliste artiklite ja allikate illustreerimiseks. Sellest hoolimata mõisteti Stürzenberger süüdi. Väidetavalt ei olevat olnud võimalik lugeda välja, kas tegu on ikka ajaloolistel faktidel tugineva artikliga või lihtsalt propagandaga.

Stürzenbergeri sõnul koheldi teda kohtuprotsessi ajal nagu ohtlikku terroristi, samuti ei lubatud kaitsjal lugeda ette vägivallale õhutavaid koraani suurasid.

Hetkel ei ole kohtuotsus veel jõustunud, ent selle jõustumise momendist alates ei tohi Stürzenberger enam ka ajakirjanikutööd jätkata. Stürzenberger näeb selles selget katset sulgeda tema suu, kuna ta on olnud juba pikemat aega väga islamikriitiline.

Stürzenberger plaanib kohtuotsuse edasi kaevata ja on lubanud minna välja kasvõi Euroopa Kohtuni.

Allikas: CompactOnline

FOTO: kuvatõmmis

Refereeris Triin van Doorslaer

 

Kommentaarid