Neljamiljoniline kliimaprotest ei näidanud mitte jõudu, vaid jõuetust

Maailm,
©ZUMAPRESS.com/Scanpix
Ajalooline laste ristisõda elustub tänastes kliimavõitlustes.

Uudistest käib läbi teade, et üle maailma tuli kliima soojenemise peatamise nimel meelt avaldama neli miljonit inimest.

Neli miljonit oleks suur arv, kui see oleks juhtunud Prantsusmaal, tagasihoidlik arv Euroopa mastaabis, aga peaaegu olematu kogu maailma kohta.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Selle arvu mõjusust kahandab veelgi uudise lisa, et “Tuhanded õpilased puudusid reedel koolitundidest, et võtta osa ülemaailmsest kliimastreigist, mille algatas Rootsi aktivist Greta Thunberg.” Võib eeldada, et kooliõpilastest vähemalt pooled polnud mitte kliimaaktivistid, vaid juhust kasutavad popitegijad.

Ülimalt ülepingutatud on ka emotsionaalne lause: “Meeleavaldustega tegid algust Aasia ja Vaikse ookeani piirkonna lapsed ja ka täiskasvnud. Liikumine levis edasi Aafrikasse ja Euroopasse, kus tänavaid täitsid protestivad rahvahulgad, ja kulmineerus New Yorgis.” Tänavate täitumine on hale üledramatiseering.

“Muutus tuleb, meeldigu see neile või mitte,” ütles Thunberg New Yorgi meeleavaldusel, millest võttis osa 250 000 inimest. Selle suurlinna kohta on veerand miljonit köömes.

Streiki korraldav ühendus 350.org on teatanud, et reedesed meeleavaldused juhatasid sisse protestinädala 5800 demonstratsiooni 163 riigis – ilmselt saab sellest üks paras ülekiidetud propagandaüritus.

Uute Uudiste arvates on tegu puhtakujuliselt poliitilise ja ideoloogilise kampaaniaga, mis ei mõjuta kuidagi reaalseid probleeme ja tegelikult toimivad lahendusi, millest inimkond seejuures ei kaotaks.

One commentOn Neljamiljoniline kliimaprotest ei näidanud mitte jõudu, vaid jõuetust

  • Avatar
    Allan Kiik

    Laste intelligentsus on viimaste aastatega kahanenud umbes 8%, kirjutati hiljuti meedias, see on seostatav liigse nutifonide kasutamisega, samuti on lisandunud vähese liikumisega seostavad hädad, samal ajal teame me et nutitelefonid on oluliselt suurendanud “süsinikuheidet”, seega siit idee valitsusele – keelustage alla 18 aastastele nutifonid, tulge lastele vastu ja “tehke midagi” mis oleks kasulik nii lastele endile kui ka ühiskonnale!
    See peaks kõigile sobima, nad ise nõuavad tegusid ja ilmselt ei ole enam piisavalt taiplikud et omal algatusel nutifon prügikasti visata või jäätmejaama viia…

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused