Newt Gingrich: Clintonite Trumpi vastased avantüürid võivad hävitada hoopis neid endeid

Rubriik Maailm On
- Updated
©Scanpix
Bill ja Hillary Clinton

Ameerika konservatiivist ajaloolane, kirjanik ja vabariiklaste partei poliitik Newt Gingrich kirjutab, kuidas USA vasakpoolsed on nüüdseks juba kuid üritanud leida mingeidki tõendeid president Donald Trumpi seotusest Venemaaga presidendikampaania ajal. Kuid hoolimata vasakpoolse meedia tublist toetusest, ei ole neil siiani õnnestunud leida midagi vettpidavat.

Gingrich kirjutab, et kui ta esialgu eeldas, nagu oleks liberaalse eliidi tegutsemise ja käitumise taga võimetus leppida tõsiasjaga, et ameeriklased valisid oma uueks presidendiks Donald Trumpi, siis on tal nüüd tekkinud uus teooria, mille kohaselt tuldi Tumpi Venemaa looga välja vaid suitsukatteks, mis peaks juhtima tähelepanu eemale Clintonite poliitmasina korruptsioonilt.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Erinevatest allikatest on avalikkuse ette jõudnud info sellest, kuidas Hillary Clintoni USA riigisekretäriks olemise ajal maksti tema abikaasale, Bill Clintonile Kremliga seotud pangast sadu tuhandeid dollareid. Samuti kandsid erinevate Kanada ja Venemaa ettevõtete juhid Clinton Foundationi arvele mitmeid miljoneid dollareid ajal, mil Hillary Clinton tegutses diplomaadina. Hiljuti lekkis avalikkuse ette ka FBI raport, mille kohaselt oli Venemaa viinud läbi põhjaliku aktsiooni Clintoniteni jõudmiseks ja nende mõju ära kasutamiseks.

Muuhulgas aitas Hillary Clinton kaasa sellele, et president Obama andis loa uraani ettevõtte Uranium One müügiks venelastele, mille tulemusena liikus 20% USA uraanitoodangust Venemaa kontrolli alla.

Enne tehingu jõustumist maksis Kremliga seotud pank Bill Clintonile 500 000 eurot 90-minutilise loengu eest Moskvas. Bill Clinton kohtus tookord ka isiklikult Venemaa presidendi Vladimir Putiniga. Kokku maksid Uranium One’i ja selle eelkäija UrAsiaga seotud isikut Clinton Foundationi kontole annetustena väidetavalt 145 miljonit dollarit.

Meedia on muidugi teinud seda teemat käsitledes imesid. Uuringufirma Media Research Center’i andmete kohaselt on ABC, NBC ja CBS kajastanud Clinton Foundationi skandaali kahe aasta jooksul kõigest 3 minutit  ja 1 sekundit. Samal ajal on needsamad kanalid kajastanud Trumpi Venemaa skandaali Trumpi ametisse vannutamisest saadik 1000 minutit. Ning nüüdseks on Trumpi Venemaa koostöö puhul ilmnenud, et tegemist on hoopis Clintoni ja demokraatide poolt tellitud tööga.

Ka Hillary Clintoni eraserveri skandaal paistab nüüd hoopis teises valguses. Jätkas ju Clinton riigisekretärina ebaseaduslikult privaatse ja turvamata meiliserveri kasutamist hoolimata sellest, et FBI arreteeris mitu Vene agenti, kelle otseseks eesmärgiks oli jõuda Clintonini.

Newt Gingrichi arvates võib tegemis olla USA ajaloo suurima korruptsiooniskandaaliga ja tema arvates peaks kongress nõudma iga Clinton Foundationile annetatud dollari kohta selgitust ja nii, et oleks täpselt näha, kuidas raha kasutati. Kardetavasti liikus fondist läbi miljoneid dollareid, mida ei ole aruannetes mitte kunagi kajastatud.

Kõige iroonilisem loo juures on aga see, et Trumpi Venemaa skandaali alustanud Clintonid võivad lõpuks ise selle skandaali tõttu hävida.

Allikas: Fox News

Foto: Scanpix

Refereeris Triin van Doorslaer

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused