Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Nigel Farage’i lahkumislubadus: “Luban jätkata võitlust globaliseerimise vastu Euroopas ja Ameerikas“

17.09.2016
Nigel Farage kõnelemas
© Scanpix

Ühendkuningriigi Iseseisvuspartei (UKIP) valis endale möödunud reedel uue juhi ja selleks sai Diane James. UKIPi endine karismaatiline liider Nigel Farage astus partei juhi kohalt tagasi peale Suurbritannia referendumit EList lahkumise kohta (Brexit).

Ehkki Farage on mõneks ajaks suurest poliitikast eemal, on ta lubanud jätkata võitlust globaliseerimise vastu Euroopas ja USAs. Oma lahkumiskõnes UKIPi kongressil oli Farage uhke selle üle, et UKIP suutis muuta Suurbritannia ajalugu, kindlustas juunis toimunud referendumil Brexiti võidu.

„Viimased aastad on olnud väga erilised. Ma ei julgenud kunagi unistada, et jõuame nii kaugele. Olen endast selle saavutamiseks andnud absoluutselt kõik,“ ütles Farage oma emotsionaalses lahkumiskõnes.

Farage ei plaani siiski poliitikast täielikult loobuda. Ta lubas igati toetada UKIPi uut liidrit, kuid lisaks plaanib Farage võtta sel sügisel ette turnee Euroopa pealinnades, et toetada kõigi teiste ELi liikmesriikide iseseisvust ja demokraatiat pooldavaid liikumisi.

Rääkides UKIPi tulevikust ja ELi lahkumise protsessist, leidis Farage, et ees seisab suur poliitiline võitlus ja et tema ei plaani hakata mängima ninatarka, vaid on vajadusel lihtsalt nõuandja rollis.

Farage’i sõnul on UKIP muutnud kogu Suurbritannia poliitilist agendat, sest paljud teemad, mida nad Brexiti kampaania ajal puudutasid, on nüüd debatis olulisel kohal. Kuid see ei tähenda muidugi automaatselt, et nende probleemide lahendamisega ka reaalselt tegeletakse.

„Meil on uus peaminister, kes ütles selge sõnaga, et Brexit tähendab Brexitit, kes suhtus sellesse küsimusse väga kindlameelselt. Kuid mul on tekkinud tunne, et tuul on pöördumas,“ hoiatas Farage.

Farage kritiseeris Suurbritannia peaministrit Theresa May’d, sõnades, et britid hääletasid Brexitil selgelt immigratsiooni ja piiride parema kontrolli alla võtmise poolt.

Lõpetuseks lisas Farage, et UKIP on liikunud suure sammu edasi, tegemist on ühtse ja tugeva parteiga. „Referendumi kampaania näitas selgelt, kui ühtne see partei on; see on tugev partei,“ kinnitas Farage.

Allikas: breitbart.com (tõlkis Triina van Doorslaer)

FOTO: AFP/Scanpix