Niinimetatud vabaühendused sogavad vett migratsiooni ümber – “rassism” Kreekas on tegelikult tüdimus võõrastest

Maailm,
©Scanpix
Migrandid Kreekas.

Kreeka on migrantidest üle ujutatud maa, kus inimesed pöörduvad üha enam sisserändajate vastu, kes muudavad nende elu hapuks.

Nüüd aga on tagajalgadele tõusnud ideoloogilised “vabaühendused”, kellesarnased korjavad Vahemerelt migrante kokku ja sokutavad neid riikidele, kes võõraid ei taha.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Võõravihast kantud ja rassistlikud intsidendid asüülitaotlejate vastu nende ümberpaigutamise ajal Kreeka mandriossa on tõusuteel,” teatas esmaspäeval vabaühendus Rassistliku Vägivalla Jäädvustamise Võrgustik (RVRN).

Põgenike regulaarsest mandriletoimetamisest hoolimata elab üle 34 000 inimese Kreeka saarte ülerahvastatud laagrites, mis teoreetiliselt mahutavad vaid 6300 inimest. Seal ootavad migrandid asüülitaotlejaks registreerimist. Valitsus tõotas oktoobris toimetada 20 000 neist aasta lõpuks mandril asuvatesse rajatistesse. Esmaspäeval toimetati enam kui 400 asüülitaotlejat Lesbose saarelt Kreeka mandriossa, vahendab BNS.

Meeleavaldusi migrantide vastu on peetud mitmetes Kreeka põhjaosa linnades ja põhjuseks on see, et nad muutsid Egeuse mere saared ääretult ebaturvaliseks, seda nii kuritegevuse kui ka omavaheliste kokkupõrgetega. Kreeklased lihtsalt ei soovi saartel juba äranähtud probleeme kogu riigile üle kanda ega võõraid oma maale ühiskonna kaela jätta. Mõistagi tulnuks selleks Ungari kombel õigel ajal piirid lukku panna.

Oktoobris näitas Kreeka meedia, kuidas asüülitaotlejaid riigi põhjaossa Nea Vrasnasse vedanud autobussid olid sunnitud tagasi pöörduma, kui kümned külaelanikud blokeerisid tee, loopisid kive ja skandeerisid “sulgege piir”.  Läinud pühapäeval kutsus aga Diavata küla rahvuslaste rühmitus kohalikke sealiha ja alkoholiga grilliõhtule põgenikelaagri kõrval.

Vabaühendus kutsus Kreekat repressioonidele, nõudes rassismivastaseid seadusi, et “saata selge sõnum taoliste tegude lubamatusest õigusriigis”. Tegu on Marrakechi pakti tulemiga, kus võõraste vastuvõtmine tehakse kohustuseks. (AFP-BNS-UU)

Loe ka Migrantide alla jäänud Kreeka on hakanud massirände hukatuslikkust mõistma

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused