Noarünnak Viinis: afgaani päritolu ründaja pussitas juhuslikke inimesi, ohvrid on haiglas

Austria noarünnakAustria noarünnak

Immigratsioonikriis näitas taas oma võigast nägu, kui väidetavalt Afganistani päritolu mees lasi Austria pealinnas Viinis juhuslike möödujate vastu noa käiku.

Austria politsei teatas neljapäeva hommikul kahtlustatava vahistamisest seoses eelmisel õhtul Viinis korraldatud noarünnakutega, milles sai vigastada neli inimest, teatab BNS.

Politsei pressiesindaja Patrick Maierhofer ütles, et meesoost 23-aastane kahtlustatav vahistati kolmapäeva õhtul varsti pärast 20-aastase mehe pussitamist Ohver viidi eluohtlike vigastustega haiglasse.

Politsei uurib, kas kahtlustatav on süüdi ka kolmeliikmelise perekonna pussitamises tund aega varem. Kolm pereliiget – 67-aastane isa, 56-aastane ema ja nende 17-aastane tütar – viidi samuti eluohtlikke vigastustega haiglasse.

Austria väljaannete Die Presse ja APA ning Reutersi andmetel on tegu varjupaigataotlejast Afganistani kodanikuga. Tunnistajate sõnul pussitas mees juhuslikke vastutulijaid.

Austria valitsus on võtnud suuna Visegradi riikide pagulasvastase poliitika toetamisele ja varjupaigataotleja rünnak süütute inimeste vastu võib seda tendentsi tugevdada.

Peab ära märkima, et uudist vahendanud Postimees on küll toetunud Die Presse infole, kuid on poliitkorrektselt välja jätnud seal leiduva teabe pussitamises kahtlustatava Afganistani päritolust.

Kommentaarid